Bez kategorii

Nie będzie nam dane jeździć od jesieni odcinkiem drogi S3 od Kamiennej Góry do Lubawki. Pierwotny termin przekazania tego odcinka do użytku planowany na jesień 2022 roku został zmieniony na drugą połowę 2023 roku.

O ile prace przy budowie mostów i wiaduktów przebiegły sprawnie, to dalsze prace ziemne na nasypach przeciągają się, co jest widoczne koło Sanikomu jak i na samej budowie węzła „Lubawka”.

Tempo prac za drogą z Lubawki do Bukówki w stronę granicy jest znacznie szybsze i wygląda na to, że ten odcinek zostanie szybciej skończony wraz z miejscem przygotowanym do wprowadzenia ewentualnej kontroli granicznej w razie zagrożeń jak to miało miejsce podczas epidemii koronawirusa.

Władze gminy już dawno powinny podjąć działania, a by w tym miejscu wykonano łącznik do drogi DK 5 w kierunku granicy, aby ruch samochodowy nie biegł przez Lubawkę bo ulica Wodna jest wąska i będzie wiecznie zakorkowana. Na co czeka burmistrz ze swoją świtą ?

Powyżej widzimy most nad S3 w ciągu drogi gminnej i na ostatnim zdjęciu ostatnie metry drogi S3 przed granicą. Czeski odcinek ma być ukończony do 2029 roku.