Bez kategorii

Natura sama walczy z zarozumialstwem i pychą burmistrz Kocemby. Baner reklamowy pomału zaczyna odpadać od jego ramy tego mocowania ! Opada tak jak upadła sama koncepcja renowacji Nepomucena i jego otoczenia. Najważniejsze, że burmistrz dała zarobić swojej koleżance na opracowanie tej koncepcji!

Dlaczego nowy sołtys nie widzi tego, że to wygląda szkaradnie ? A może sołtys wybrany z poruczenia burmistrzowej, teraz poza nią już świata nie widzi ? Czyżby nie zauważył, ze baner odpada od podłoża ? Chyba jedynym przekazem jaki ma trafić do turystów jest to, że z tego banneru może się dowiedzieć kto jest burmistrzem. Bowiem to co zaprezentowano nic nie zostało i długo jeszcze nie zostanie wcielone w życie.

Wydano wiele tysięcy złotych na to co widzimy na tym banerze, tylko to,  bowiem nawet za takie pieniądze nie zrobiono choćby projektu.

Czy ktoś uwierzy, że burmistrz uznała, iż to co widać na tym banerze, ma być zrealizowane za ponad milion złotych ?

Na centralnym miejscu chełmskiego rynku jest figura Nepomucena. W ubiegłym roku było na renowację tej figury i jej otoczenia 60 tysięcy złotych + bodajże 8 tysięcy z funduszu sołeckiego. Za te prawie 70 tysięcy złotych urządzono kąpiel Nepomucenowi, czyli umyto go myjką ciśnieniową, przy okazji niszcząc strukturę tej figury wykonanej z piaskowca.

Czy blisko 70 tysięcy to nie jest za dużo, jak na same mycie ? Reszta pieniędzy rozpłynęła się w mroku, gdy poprzedni sołtys  Mirosław Antoniszyn dochodził, gdzie podziały się pieniądze, władza zorganizowała na niego nagonkę, pomawiając go o różne rzeczy, aby tylko nie dopuścić jego do informacji co stało się z tymi pieniędzmi. Ponoć poszły na opłacenie kolejnych koncepcji, które będą wykonywać kolejni znajomi królika !

Czy obecny sołtys posiada na tyle inteligencji, aby w ciągu tygodnia wyjaśnić, gdzie podziały się pieniądze z funduszu sołeckiego przeznaczone na remont  tej figury i fontanny ?

Sprawdzimy !

 

hk
19.05.19