Bez kategorii

Na RR pojawiła się informacja, że: Już niebawem pierwszy klaps na planie komedii.

16 lutego 2022 Artur

 

Już niebawem padnie pierwszy klaps na planie komedii świątecznej, której ujęcia będą kręcone m.in. na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Pierwsze ujęcia odbędę się już we wtorek, 22 lutego na ul. Mostowej w Kamiennej Górze. Na 11 marca zaplanowano ujęcia na kamiennogórskim rynku i bocznych uliczkach. Nie zabraknie również ujęć na dworcu PKP w Marciszowie i Górze św. Anny w Krzeszowie.

Zdjęcia z planu filmowego będziemy prezentować na naszym portalu.

Niebawem więcej szczegółów co do obsady filmu i informacja o castingu.

Komedia „Święta inaczej„ autorstwa Wiktora Piątkowskiego, Joanny Niczyj i Anny Siergiej w reżyserii Patricka Yoki to opowieść o 50-letniej Ewie, bibliotekarce ze Szczecina, której uporządkowane życie sypie się przed wigilią.

Przypominamy, że Patrick Yoka wyreżyserował m.in. „Listy do M4„, „Rodzinka.pl„, „Prawo Agaty„, „Hela w opałach„, Świat według Kiepskich„.

Sprawa była głośna już jesienią zeszłego roku i to do takiego stopnia, że burmistrz chyba nabrała wielkiej ochoty aby wystąpić w tym filmie choćby nawet w roli statystki. Uzgodniła z ekipą filmową, że filmowcy dostaną od gminy 40 tysięcy złotych na noclegi i wyżywienie. Sprawa była dla burmistrz tak ważna, że przeforsowała, aby tą kwotę zapisać w tegorocznym budżecie.

To że burmistrz lubi występować przed kamerami i nagrywać filmy i wywiady(jak powyżej widać) to wiem dobrze, ale dziwię się tym radnym, którzy wiedząc jaką mizerię przedstawia gminny budżet,  gdy na wszystko brakuje pieniędzy to oni zatwierdzili przeznaczenie tych 40 tysięcy dla filmowców. Gdy na naprawę dróg i ulic w gminie Lubawka dali na cały rok łaskawie 90 tysięcy złotych, a dla filmowców 40 tysięcy to co można powiedzieć o rozumie tych decydentów ?  Inaczej byłoby to odebrane, że jeżeli już tak burmistrz chce, to można było zapisać, że wydatek tych 40 tysięcy będzie zatwierdzony merytorycznie jeżeli filmowcy będą mieszkali i żywili się w hotelach i restauracjach  na terenie gminy Lubawka. Wtedy pieniądze zostały by w naszej gminie i zarobili by nasi gestorzy, a nie ci z obcych miast.

Nie wiem jak filmowcy się dowiedzieli o tym, że burmistrz Kocemba źle zarządza gminą Lubawka i pod rządami tej burmistrz gmina została uznana za jedną z najbiedniejszych w Polsce, dlatego postanowili, że nawet 40 tysięcy złotych nie zmusi ich do kontaktów z naszą biedną gminą i bogatą  burmistrz. Nie będą kręcić filmu w Lubawce i burmistrz też nie wystąpi w tym filmie.

Czy ma ktoś pomysł na co można teraz przeznaczyć te 40 tysięcy złotych ?

hk