Bez kategorii

Na jutro 11 marca 2021 roku zwołano kolejną nadzwyczajną sesję rady miejskiej w Lubawce. Czy tak jak na nadzwyczajnej sesji w sprawie podwyżki opłat za śmieci zapadnie decyzja uderzająca mieszkańców gminy Lubawka po kieszeni ?

Jedynym punktem obrad tej sesji będzie sprawa tego budynku powyżej. Właścicielem tego budynku jest TBS z Kamiennej Góry, który po otrzymaniu go od gminy Lubawka do dnia dzisiejszego przez 25 lat nic przy nim nie zrobił. Teraz wymarzył sobie, aby to gmina Lubawka dokładała do tego budynku setki tysięcy złotych i występowała do ministerstwa o dotacje na jego remont, a TBS po remoncie będzie właścicielem tych mieszkań i zarabiał na tym kokosy bo czynsze są u nich dużo większe niż w mieszkaniach komunalnych. Dlaczego gmina Lubawka ma finansować prywatnej spółce remont budynku który nie jest własnością gminy ?

Równie podejrzane jest uzasadnienie tej uchwały czyli  „udzielenie wsparcia na sfinansowanie objęcia udziałów w TBS. Zaznaczyć trzeba, ze ponoć gmina ma 1% udziałów w nim i za to otrzymała stanowisko w radzie nadzorczej, które objął i kosi kasę radca prawny zatrudniony już w urzędzie miasta w Lubawce. Czyżby teraz gmina miała dołożyć kolejne pół miliona i otrzyma pracę w TBS kolejny zaufany ratusza ?

Zobaczymy jak będzie ustawiona ta sesja i którzy radni sprzedadzą się ratuszowej władzy, aby wydać pieniądze mieszkańców dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

 

autor: freelancer