Bez kategorii

Most nad rzeką Bóbr i nad drogą wojewódzką 369 z Lubawki do Bukówki zaczyna wyłaniać się z ziemi. Trwają prace przygotowawcze do betonowania fundamentów i samych podpór tego mostu.

Jak widać powyżej potężnie zbrojone fundamenty i słupy podpór zostaną wkrótce zaszalowane i wylane betonem. Także po drugiej stronie drogi wojewódzkiej gotowe są wykopy po tamte podpory i zgromadzono już zbrojenie.

To tutaj zakończy swój przebieg most oznaczony jako 57 i trasa S3 do granicy będzie biegła po gruncie stałym nie liczą mostu obok nad drogą gminną oznaczonego jako 57A.

Jak widać powyżej także ten most oznaczony jako 57A jest w trakcie budowy i jeszcze w tym roku ma być już gotowy do użytku.

Jak widzimy na wizualizacji sam węzeł Lubawka będzie zbudowany pomiędzy rzeką Bóbr, a starym wysypiskiem Sanikomu. Dojazd do węzła będzie od ronda wykonanego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 369, które jest już budowane pomiędzy S3 a Bukówką. Tak więc oprócz wspomnianego ronda trasa S3 nie będzie miała dużego wpływu na lokalny ruch drogowy, gdyż mieszkańcy Lubawki jadąc tylko do Kamiennej Góry nie będą korzystać z jazdy po S3, gdy szybciej dojadą starą drogą krajową tzw. 5. Sam węzeł Kamienna Góra – Południe usytuowany został przy drodze wojewódzkiej 367 w stronę Pisarzowic i dojazd od niego do centrum Kamiennej Góry wymaga przejechania kilku dodatkowych kilometrów.

Jedną z korzyści z S3 będzie odciążenie Kamiennej Góry i Lubawki od dużego ruchu pojazdów jadących do granicy w Lubawce. Ale będą i minusy. Nie będzie już tylu turystów bo ci jadąc z północy w stronę Czech pomkną S3 do samej granicy nie zatrzymując się w naszym powiecie.

Teraz trzeba się zastanowić czym i jak skłonić turystów do odwiedzenia miejscowości naszego powiatu.