Bez kategorii

Ministerstwo Zdrowia podało, że potwierdzono dziś zakażenie koronawirusem u 5205 osób, 159 pacjentów zmarło, a 222 osoby już wyleczono.

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia: 5205 osób zakażonych koronawirusem w Polsce

MZ podało, że zmarło dziś łącznie 30 osób.

Wśród 23 zmarłych, o których poinformowano popołudniu jest 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi.
Wcześniej podano też informację o siedmiu ofiarach. Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

A co mamy w powiecie kamiennogórskim ?

Stan dzisiejszy jest prawie bez zmian od dnia wczorajszego, ale jak mówią lekarze możemy mieć w naszym powiecie setki zakażonych, którzy stanowią zagrożenie dla innych. Powodem takiego stanu jest brak wykonywania testów na obecność koronawirusa, a zakażeni przechodzą chorobę bardzo lekko, bez wyraźnych objawów zewnętrznych.

Traktujmy więc wszystkich wokół nas, tak jakby byli zakażeni i zachowujmy duży odstęp od innych osób.