Bez kategorii

Mija dziesięć dni od rozpoczęcia zbierania podpisów do wniosku o referendum za odwołaniem burmistrz Kocemby ze stanowiska, a grupa inicjatorów tego referendum ma już ponad połowę wymaganych podpisów.

Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze pisemnie potwierdził złożenie wymaganych dokumentów zgłaszających procedurę referendalną, które zostały przyjęte bez zastrzeżeń.

Dzisiaj z kolei zastępca burmistrz Lubawki powiadomił inicjatorów referendum o liczbie wyborców w Gminie Lubawka uprawnionych do głosowania, bowiem należy zebrać 10% podpisów od tej liczby.

Zgodnie z ustawą o referendum należy zebrać 867 podpisów osób popierających wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania burmistrz Kocemby przed upływem kadencji.

Inicjatorzy akcji referendalnej po zapoznaniu się z pismem z lubawskiego ratusza przeliczyli zebrane dotychczas podpisy i stwierdzili, że mają już grubo ponad połowę wymagalnej liczby podpisów. Jednakże nadal będą zbierali podpisy nawet ponad wymaganą ilość podpisów na wypadek możliwości wystąpienia części wadliwych podpisów.

Organizatorzy dziękują mieszkańcom gminy za odpowiedzialne podejście do akcji zbierania podpisów i poparcie swym podpisem wniosku o referendum i proszą o dalsze podpisy od osób do których jeszcze nie dotarto.