Bez kategorii

Mieszkańcy Lubawki ogladając ostatni mecz Orła zza płotu alarmują: murawa stadionu jest w coraz gorszym stanie.

Wielu z mieszkańców zastanawia się dlaczego władze Lubawki i radni Lubawki nic nie robią w kierunku naprawy tej murawy. Za chwilę stopnieje śnieg, popada deszcz i w system korzeniowy tej murawy dostaną się kolejne duże ilości wody, która będzie powodowała, że system korzeniowy tej trawy będzie gnił na coraz większym obszarze, bo drenaż został spartaczony i pod murawą gromadzi się woda nie mogąc nigdzie odpłynąć. Oglądając ostatni mecz na stadionie w Lubawce odnosi się wrażenie, że to jest teraz zwykłe klepisko a nie trawiasta murawa na którą wydano miliony złotych. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia poniżej na boisko w Strzegomiu na którym drużyna Orła rozegrała przedostatni mecz, to widać wyraźnie, że to boisko w Strzegomiu wykonane jest jako równe i z zieloną trawą, która odbija po zimie równo na całej powierzchni.

Dla odmiany można na dolnym zdjęciu zobaczyć jak wyglądała murawa boiska w Lubawce tuż przed rozpoczęciem „remontu”. To na tle ówczesnej murawy stadionu w Lubawce udzielała wtedy wywiadu burmistrz Lubawki roztaczając wizje jak wspaniale będzie wyglądało to boisko po remoncie który burmistrz rozpoczyna.

Wypada żeby radni na najbliższej sesji zapytali burmistrz kto jest winien tej degrengolady i jak władze zamierzają zrobić, aby przywrócić  tą murawę do stanu w jakim była przed remontem ?