Bez kategorii

Mieszkańcy gminy Lubawka są oburzeni, że dewoci z domu kultury i ratusza zamiast pracować, to zajmują się kościelnymi akcjami. Jest rozdział państwa od kościoła i jak kościół chce, niech sobie organizuje takie imprezki, a nie żeby pieniądze z naszych podatków szły na propagandę katolicko-klerykalną.

Kto odpowiada za to, że pracownicy domu kultury zamiast zająć się opieką nad majątkiem gminnym jaki jest pod ich pieczą( stok, skocznia, stadion, basen itd.) zajmują się agitką kościelną ?

Na zaprowadzenie porządku na wymienionych obiektach brakuje czasu i środków, a tu organizuje się kościelną imprezę i jest na to czas i są środki ?

Dlaczego pieniądze publiczne tak się marnuje, przecież to nie jest zadanie gminy, żeby napędzać jakiemuś kościołowi propagandowych treści. Dewoci z domu kultury powinni się wziąć za sprzątanie, a nie tracić czas za który im płacimy na ich religijne wypaczenia.

Raczej niech idą do tych przebierańców i im wytłumaczą, że to kościół miał wspomagać biednych, a nie że biedni mają utrzymywać takich nierobów.