Bez kategorii

Mieliśmy na wczorajszej sesji rady miejskiej w Lubawce pokaz chamstwa i strofowania radnych i samego przewodniczącego rady przez zastępcę burmistrza Lubawki. Wyglądało to jakby zastępca był na prowizji od prezesa TBS, że tak parł do tego aby gmina wydała setki tysięcy złotych na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością jaką jest TBS.

Mocno poirytowany zastępca burmistrza łajał radnych, że opierają się pomysłom  żeby gmina wydała pół miliona czy milion na nie swój budynek w którym powstaną mieszkania, które będzie wynajmował TBS po stawkach na które stać będzie niewielu.

Dlaczego gmina ma remontować mieszkania w budynku TBS i te mieszkania są i będą własnością TBS, a gmina z tego nie otrzyma nawet jednego mieszkania. Przyszli lokatorzy musieli by wpłacić kilkudziesięciotysięczny wkład, aby tam zamieszkać i płacić czynsze wielokrotnie wyższe niż są w lokalach komunalnych.

Jaki interes ma w tym zastępca Antoniewski ze tak napiera na radnych aby gmina dokładała setki tysięcy złotych do nie swojego budynku i nie swoich mieszkań. Co ma do tego kierownik ZGM, że siedzi w ratuszu gotów udzielać informacji na temat TBS zamiast zająć się walącymi i zrujnowanymi budynkami należącymi do gminy, a będącymi w jego zarządzie ?

Wszystko to jest podejrzane szyte grubymi nićmi, warto by było aby prześwietliły te działania odpowiednie służby.

Takiego chamstwa jakie przejawił wczoraj zastępca Antoniewski w stosunku do przewodniczącego rady i radnych to w innych gminach nie zobaczymy.