Bez kategorii

Mamy kolejny słoneczny i gorący weekend, wielu chce odpocząć nad wodą, ale czy gmina Lubawka potrafi zapewnić mieszkańcom i turystom możliwość takiego odpoczynku na zalewem Bukówka ?

Jak widzimy powyżej na znakach, nad zalewem Bukówka dzięki działaniom i zaniechaniom burmistrz Kocemby obowiązuje zakaz kąpieli, a nawet zakaz wstępu na teren nad wodą ponieważ burmistrz nakazała umieszczenia znaków „teren budowy” i praktycznie każdy może zostać ukarany za wejście na teren tej budowy. Chociaż tak naprawdę żadnej budowy tam nie ma, a jedynie są problemy z oddaniem do użytku wszystkich obiektów, ponieważ posiadają szereg wad, a wykonawca nie ma zamiaru ich usunąć.

W ubiegłą sobotę przy pięknej słonecznej pogodzie na parkingu, który gmina zbudowała ponad kilometr od  miejsca ewentualnego odpoczynku było tylko 5 samochodów. Czyli gmina wydała prawie milion złotych dla 5 aut co kosztuje po 200 tysięcy za miejsce dla jednego auta. Inni nie bacząc na zakazy podjeżdżają jak najbliżej wody, aby nie nosić tak daleko swego sprzętu turystycznego, tych innych to było kilkadziesiąt samochodów wokół tego zalewu. Najwidoczniej mieszkańcy czy turyści lepiej wiedzą co im odpowiada i nie chcą akceptować wizji wypoczynku, który chce im zgotować ta burmistrz.

Poniżej widzimy jak radzą sobie inni i mamy przykład z zalewu jaworskiego i bielawskiego, gdzie tamte samorządy wiedzą czego oczekują odwiedzający te akweny i sprawnie organizują miejsca do wypoczynku takie jakich oczekują turyści.

Czas najwyższy aby władze gminne zrozumiały, że po prostu nie rozumieją potrzeb turystów i zaczęły przygotowywać bliżej wody zwykłe miejsca postojowe dla samochodów na przysłowiowym klepisku co nic gminę nie kosztuje, a może ułatwić wypoczynek nad wodą.

No i najważniejsze to uruchomienie toalet zbudowanych za ponad milion złotych, a od 6 lat będących zamkniętych na przysłowiowe 5 spustów, gdy okoliczne zarośla są zanieczyszczone odchodami. Burmistrz przeznaczyła w tym roku 170 tysięcy na utrzymanie czystości nad zalewem i wypłaca te pieniądze swemu koledze z którym podpisała stosowną umowę więc dlaczego on nie wywiązuje się z obowiązku otwarcia toalet i utrzymania ich w czystości ?