Bez kategorii

Mamy kolejny dzień dużej liczby ofiar śmiertelnych zakażonych koronawirusem. Tymczasem okazuje się, że dziennie dziesiątki tysięcy Polaków unika testowania się gdy zauważą u siebie symptomy zakażenia wirusem. Dlaczego tak jest ?

Okazuje się, że Polacy mniej się boją koronawirusa niż administracji, która już nie panuje nad epidemią i jej działania mogą spowodować znaczne straty finansowe dla osoby, która zarazi się wirusem. Gdy osoba testowana otrzyma wynik pozytywny to automatycznie trafia na kwarantannę, ale na jeszcze dłuższą kwarantannę trafia cała rodzina zakażonego.

Obawa przed utratą dochodów jest uzasadniona ponieważ osoby na kwarantannie mogą miesiącami czekać na wypłatę zasiłku, a rodzina musi się wyżywić i opłacić rachunki.

Dlatego też wielu nie zgłasza się do lekarza, gdy chorobę przechodzi ze skąpymi objawami, ale w tym czasie chodzi między ludzi do pracy, na zakupy i w ten sposób stwarza się łańcuszek dalszych zakażeń.

Jest to wina rządzących, którzy dbają tylko o pozory, a nie o ochronę zdrowia Polaków.

Maleje nam liczba testów, ale rośnie liczba zgonów. A oto podsumowanie ostatniej doby w naszym regionie.

Niezbyt optymistycznie oceniane jest leczenie chorych osoczem ozdrowieńców. Oto ostanie wieści w tej sprawie:

Nowe badanie opublikowane w jednym z najważniejszych medycznych periodyków świata – “The New England Journal of Medicine” – rzuca nowe światło na leczenie chorych na COVID-19 przy pomocy osocza ozdrowieńców. Wniosek jest krótki i bardzo konkretny. I niestety zupełnie nie taki, na jaki wielu z nas chciałoby liczyć.

  1. Najnowsze badanie wpływu osocza ozdrowieńców na zdrowie chorych na COVID-19
  2. Jak wyglądało badanie?
  3. Wnioski z badania
  4. To nie pierwsze takie badanie, choć dotychczas najważniejsze
  5. W magazynie “The New England Journal of Medicine” opublikowano “Randomizowane badanie osocza ozdrowieńców w ciężkim zapaleniu płuc wywołanym przez COVID-19”
  6. Randomizowane badanie z podwójnie ślepą próbą przeprowadzono na 333 pacjentach
  7. Badanie nie potwierdziło, że osocze ozdrowieńców wpływa na poprawę zdrowia chorych na COVID-19
  8. Więcej o koronawirusie znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Najnowsze badanie wpływu osocza ozdrowieńców na zdrowie chorych na COVID-19

O osoczu ozdrowieńców w ostatnim czasie mówi się bardzo dużo. Wiele środowisk medycznych i lekarzy apeluje o oddawanie osocza, by wspomagać leczenie chorych na COVID-19. Jedna z polskich firm, mocno przedwcześnie, ogłosiła posiadanie przez Polskę “pierwszego na świecie leku na koronawirusa”. Co więcej, kilka dni temu “Rzeczpospolita” potwierdziła w Ministerstwie Finansów prawo do ulgi podatkowej za oddanie osocza przez ozdrowieńca.

Te wszystkie działania mogłyby wskazywać, że osocze ozdrowieńców ma realny wpływ na poprawę zdrowia osób chorych na COVID-19. Tymczasem opublikowane właśnie przez “The New England Journal of Medicine” – jednym z najważniejszych medycznych periodyków na świecie – “Randomizowane badanie osocza ozdrowieńców w ciężkim zapaleniu płuc wywołanym przez COVID-19” każe zupełnie inaczej spojrzeć na stosowanie osocza do leczenia choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2.