Bez kategorii

Mamy kolejną jednostkę podległą lubawskiemu ratuszowi na utrzymanie której idzie rocznie blisko 1 milion złotych, choć tak naprawdę oprócz propagandy sukcesu niewiele dobrego wnosi do życia mieszkańców gminy.

Dyrektor domu kultury w Lubawce z odpowiedzią na wniosek o udzielenie informacji publicznej na temat kosztów płacowych tego przybytku potrzebował prawie 2 miesiące, tylko po to aby przesłać 2 kartki formatu A4.

Oto te informacje o płacach w domu kultury za miesiąc grudzień 2020 roku.

Jak widzimy, tylko w jednym miesiącu koszty płacowe w domu kultury wynoszą około 66.738 złotych. Jeżeli pomnożymy tą kwotę razy 13( 12 miesięcy + 13 pensja) to okazuje się, że jest to już kwota blisko 870 tysięcy złotych, a do tego należy doliczyć ubezpieczenia społeczne które płaci pracodawca i mamy już około miliona złotych i to w czasie pandemii, gdy tak naprawdę nic się w domu kultury nie dzieje. Do tego należy dodać kwoty wydane w ramach umów cywilnoprawnych, których dyrektor jeszcze nie ujawnił odpisując, że umów cywilnoprawnych ze swoimi pracownikami nie podpisywał udając, ze nie wie o umowach z ludźmi spoza domu kultury. Proszę zauważyć na zarobki radnego Rafała Czury, który tak gorliwie wspiera ratuszową władzę, a poza tym dorabia sobie łamiąc kodeks karny wyłudzając z domu kultury nie należne pieniądze. Ale nie tylko on jeden bowiem w tym domu kultury z pewnością brak, gdy aż 3 pracowników w tym dyrektor wyłudzają pieniądze, które im się nie należą. Poniżej w piśmie do burmistrza opisany jest ten proceder i jeżeli burmistrz nie złożyła zawiadomienia do prokuratury o wyłudzeniach to teraz sama stanie przed prokuratorem z art. 231 Kodeksu karnego za nie powiadomienie organów ścigania po powzięciu oficjalnej informacji o malwersacjach.