Bez kategorii

Mamy kolejną falę upałów, a mieszkańcy Lubawki nie mają nawet gdzie się schłodzić, bo burmistrz wraz z radnymi dbają o własne interesiki, a nie żeby zająć się sprawą wykonania remontu miejskiego basenu.

Burmistrz Kocemba w swoim programie wyborczym miała zapisany remont basenu miejskiego w Lubawce. Już prawie ósmy rok jest u władzy i nawet palcem nie kiwnęła, aby cokolwiek uczynić, aby taki remont wykonać. Na remont basenu nie jest potrzebny żaden projekt, żadne pozwolenie na budowę, wystarczy zgłosić do starostwa że przystępuje się do remontu i zlecić  ZGM-owi aby przystąpił do wykonania tych prac własnymi siłami, oczywiście sfinansowane z pieniędzy gminy i środków pozyskanych z Unii Europejskiej.

Zasadne jest pytanie czy burmistrz wraz ze swoja świtą powinni nadal pracować w lubawskim urzędzie skoro nie potrafią przeprowadzić nawet remontu basenu ? Wiele miast nie będących siedzibami powiatów  skorzystało z unijnego programu budowy remontu basenów. Skorzystała z tego Nowa Ruda, Głuszyca i wiele innych miast, tylko nie Lubawka.

Najbliższy basen otwarty znajduje się w Świebodzicach, gdzie do dyspozycji wypoczywających dostępne są rozległe tereny do plażowania, wyznaczone miejsce do grillowania oraz boisko do plażowej piłki siatkowej i nożnej.

Poniżej widzimy basen w Głuszycy, który jest oczkiem w głowie burmistrza tej miejscowości, choć mają oni jeszcze jeden basen, kryty basen przy szkole.

Dla zmotoryzowanych jest możliwość skorzystania z basenów w Czechach, jeden jest w Trutnowie, a drugi będzie otwarty od 1 lipca w Mezimiesti.

A co w Lubawce ? 

Jak widać niecka główna basenu wymaga remontu, ale poniżej widzimy dwa brodziki dla dzieci, które wystarczy wyczyścić pomalować farbą i nalać wody, aby rodzice ze swymi małymi pociechami mogli by z tego skorzystać. Dlaczego tego się nie robi skoro miliony złotych z gminnego budżetu wydaje się na utrzymanie “znajomych królika” to i dla dwóch pracowników na 3 miesiące też by się znalazły pieniądze. Potrzeba tylko zwykłej empatii ze strony burmistrz.

 

Inne miasta baseny budują i remontują ze środków Unii Europejskiej, jedynie trzeba napisać dobry wniosek i wszystko, są pieniądze na remonty. Ale tak to jest gdy gminą zarządzają nie odpowiedni i mało zaradni ludzie to i basen zarasta trawą, jak to widać na zdjęciu poniżej.