Bez kategorii

Lubawka: Czy Kibice przyjdą pod ratusz i będą chcieli wsparcia dla drużyn Orła Lubawka ? Tak uczynili kibice i działacze Górnika Wałbrzych.

fot. Bartosz Szarafin

 

Pytanie kibiców Górnika jest jedno, czy Górnik Wałbrzych przetrwa kryzys?

Kibice mają żal do miasta za brak dotacji i wstrzymanie przelewu kolejnej transzy. Ich zdaniem trudno jest znaleźć nowy zarząd, nikt bowiem nie chce podjąć się trudu spłaty długów i wyprowadzenia klubu na prostą. Za tą sytuację winią urząd, który zmniejszył dotację, a ponadto pobiera opłaty za korzystanie z miejskich boisk i stadionu, którego stan pozostawia wiele do życzenia. Władze miasta komentują, że ostatnią transzę dofinansowania wstrzymały z powodu odwołania zarządu klubu. Nie byłoby bowiem osoby odpowiedzialnej za prawidłowe spożytkowanie tych środków.

A co w Lubawce ? Czy i u nas muszą kibice odwiedzić w ratuszu decydentów, którzy nie mają zamiaru dofinansować klubu z takimi osiągnięciami i tradycjami ?

Sprawa może być skomplikowana, bowiem pieniądze jakie mogły by być przeznaczone dla drużyn Orła burmistrz Kocemba wolała przeznaczyć na pensję dla swego zastępcy Antoniewskiego, który w mojej ocenie nie mając pojęcia o rządzeniu gminą ochoczo przysiadł chwilowo na zydlu zastępcy.

Kolesiostwo w ratuszu, a bieda w klubie Orła ?

Trzeba w drodze referendum przegonić z ratusza tą ekipę, bo oni na swoje apanaże mają pieniądze, ale na sport i to sport młodzieżowy skąpią !