Bez kategorii

Kto przygarnie bezdomny samochód strażacki?

Czy burmistrz Kocemba przekroczyła kolejną granicę śmieszności?

Najważniejsze było, aby nowy samochód strażacki dotarł przed wyborami!

Bowiem gdy brakuje osiągnięć to nawet zakup samochodu jest widać osiągnięciem propagandy sukcesu!

Znawcy tematu twierdzą, że gdyby nie megalomania burmistrz Kocemby i chęć zabłyśnięcia przed wyborami, to można było kupić samochód za tańszą cenę, a w dodatku o lepszych parametrach.

Zawsze jest tak, że gdy się człowiek śpieszy to sprzedawca się cieszy. Ponoć gmina wiejska Kamienna Góra zakupiła taki sam samochód taniej i choćby z lepszym wyposażeniem, bo ma nawet koła bliźniaki.

Ale cóż tam mają rozsądnego wójta, a my mamy niestety burmistrz Kocembę.

I to chyba dlatego ten samochód jest teraz bezdomny i trzeba szukać dla niego jakiegoś ciepłego kąta. Już może nie tyle ciepłego, ale takiego do którego ten samochód mógłby wjechać.

Jak widać na zdjęciu poniżej, to jest remiza ochotniczej straży w Lubawce.

Gdy przed wyborami dostarczono samochód, przed remizą z syreną światłami i sygnałami dźwiękowymi urządzono fetę z udziałem burmistrz Kocemby. Jakże to bez niej, ona tak lubi brylować, choć moim zdaniem niezbyt jej to wychodzi.

Ale do rzeczy. Gdy skończyły się ochy i achy, kwiaty dla burmistrz, gdy już prawie szczytowali wszyscy, to wtedy wreszcie ktoś przytomny zauważył, że ten samochód jest wyższy od starego pojazdu. Zapadła konsternacja i wykonano pomiary samochodu i bramy wjazdowej do remizy.

Wyszło jak zwykle, gdy czymś kieruje burmistrz Kocemba, okazało się, że nowy samochód nie będzie mógł wjechać do środka remizy, ponieważ brama wjazdowa jest za niska.

Dziwię się, że nie pomyślano o parametrach jakim powinien odpowiadać zakupiony pojazd. W specyfikacji przetargowej wpisano różne żądane wymogi, tylko zapomniano o tym, że pojazdy mają różne wysokości i powinno zawrzeć się informację, że pojazd musi mieć wysokość do tej jaki jest wjazd do tej remizy.

Gdy już wybrano ten pojazd, to wystarczyło zapoznać się z dokumentacją dotyczącą tego pojazdu. Jest to dostępne w internecie i można zapoznać się z tym w kilka minut.

Część I – PODWOZIE Z ZABUDOWĄ

1 Kabina:

Liczba miejsc (układ): 6 (1+1+4)
Liczba drzwi: 4

2 Silnik

Producent: MAN
Typ: D0836 LFL68
Pojemność skokowa: 6871 cm3
Moc: 251 kW (340 KM)
Max moment obrotowy/zakresie obrotów: 1250 Nm/1200-1800 obr./min

3 Układ jezdny

Liczba osi: 2
Liczba osi napędzanych: 2
Blokady: blokada mechanizmów różnicowych osi przedniej i tylnej oraz blokada międzyosiowa
Przełożenie przekładni głównej:
– szosowe: i = 1:0983
– terenowe: i = 1:1,607

4 Skrzynia biegów

Rodzaj: manualna, synchronizowana
Typ: ZF 9S-1310
Ilość przełożeń: 9

5 Wymiary zewnętrzne pojazdu

Dł. x szer. x wys.: 8120 x 2530 x 3110 mm
Rozstaw osi: 3900 mm
Zwis przedni: 1810 mm
Zwis tylny: 2415 mm
Kąt natarcia: 26,2°
Kąt zejścia: 23,9°

6 Prześwit

Pod osią przednią: 339 mm
Pod osią tylną: 335 mm
Poza osiami: 416 mm

7 Masa

DMC: 18000 kg
MMR: 17700 kg

Gdyby w ratuszu znalazł się ktoś mądry, to można było przez ten czas oczekiwania na dostawę znaleźć jakieś rozwiązanie, a tak to teraz ten samochód nie ma miejsca do garażowania.

Czyżby to była ironia losu, za to, że jak twierdzą strażacy z Chełmska Śląskiego zostali oni przez burmistrz Kocembę oszukani właśnie w sprawie przydziału tego samochodu?

Co teraz ?

Przebudowa remizy. Obniżenie posadzki lub przebudowa góry remizy. W obu przypadkach, zrobienie projektu, uzyskanie pozwolenia na przebudowę, wykonanie prac, odbiory robót. Tu burmistrz będzie miała pole do popisu, bo ilu jej znajomych otrzyma zatrudnienie i znając szeroki gest burmistrz Kocemby korzystną zapłatę, za wszystkie etapy tych prac.

Ile to potrwa?

Znając tych niemotów, to do pół roku. A gdzie będzie garażował wóz bojowy straży? Czy dalej na placu przy ZGM-ie? Zima nadchodzi, czy w garażowanym na mrozie samochodzie nie rozsadzi zbiornika z wodą, bo i o tym mogą sobie przypomnieć, gdy już będzie po fakcie, czyli po zniszczeniu zbiornika.

Jak się teraz czują ci co głosowali na burmistrz Kocembę? Wstyd Wam?

Dodaj komentarz