Bez kategorii

Krzysztof Kwiatkowski – Starosta Powiatu Wałbrzyskiego poinformował że prace na prawie 3 kilometrowym odcinku drogi z Głuszycy do Unisławia dobiegają do końca.

Portal wałbrzyszek.com podał informację: „Trwają prace remontowe na byłej drodze DW380 relacji Głuszyca – Unisław Śląski. Wykonawca przystąpił w dniu dzisiejszym do rozkładania ostatniej warstwy bitumicznej na odcinku 2,6 km. To drugi etap prac remontowych prowadzonych pomiędzy Rybnicą Leśną a skrzyżowaniem z drogą prowadzącą do Grzmiącej.

Planujemy zakończyć prace do końca sierpnia br., w związku z tym bardzo proszę o wyrozumiałość ponieważ podczas prac będą się Państwo spotykać z utrudnieniami i zmianą organizacji ruchu.

Koszt przebudowy przedmiotowego odcinka wyniesie 990 867, 20 zł.

Łza się w oku kręci, że starosta wałbrzyski osobiście nadzoruje prace i pilnuje, aby zostały wykonane szybko i dokładnie jak sobie inwestor życzy, a władze gminy Lubawka nie potrafią nawet przypilnować aby ścieżkę rowerową wykonano zgodnie ze sztuką budowlaną.  Do tego ta cena jaką zapłaci starostwo stanowi pokaz dbałości o finanse inwestora, który szanuje każdy grosz jaki wydaje na zaplanowane zadania. Za 2600 metrów drogi, która była w tak opłakanym stanie, że nadzór zamknął ją nie dopuszczając do użytku zapłacono niecały milion złotych, gdy w Lubawce za 600 metrów ulicy zapłacą 2,4 miliona złotych. Dlaczego w Lubawce nie ma takiego gospodarza jak starosta Kwiatkowski ?