Bez kategorii

Koronawirus w Polsce. Stołeczna policja interweniuje i masowo wlepia mandaty. Chodzi o zakaz zgromadzeń. Stołeczni policjanci ukarali we wtorek mandatami 227 osób łamiących przepisy o zakazie zgromadzeń. A czym skończy się zgromadzenie do którego doprowadziła burmistrz pod lubawskim ratuszem ?

Sprawą  tego nielegalnego zgromadzenia do którego dopuściła burmistrz Kocemba  zajęło się także ministerstwo zdrowia do którego wczoraj jeden z mieszkańców skierował takie oto pismo:

 

 

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Dzisiaj ministerstwo zdrowia  po sprawdzeniu przesłanych załączników doszło do wniosku, że ewidentnie doszło do złamania prawa i skierowało pismo do lubawskiej policji, aby zajęła się tą sprawą.

 

Tak więc pierwsze dochodzenie zostanie wszczęte i zostanie zabezpieczony monitoring, który jest umieszczony na budynku ratusza. Gdy prokuratura okręgowa rozpocznie dochodzenie będzie już miała dowody tego złamania prawa jak na dłoni. Jeszcze SANEPID będzie prowadził osobne dochodzeniu i po stwierdzeniu, że doszło do zgromadzenia dużej liczby osób może nałożyć karę administracyjną do 30 tysięcy złotych.

Śmiechu warte  jak tacy partacze rozpoczynają swoją kampanię propagandową nie zważając, że łamią prawo i mają innych w głębokiej pogardzie.

A może ministerstwo zdrowia przysłało by jakiegoś dobrego psychiatrę, aby przebadał kilka osób w lubawskim ratuszu ? Kto za ?