Bez kategorii

Koniec marzeń o kąpielach i plażowaniu nad zalewem Bukówka. Gdy Sanepid zaczął sprawdzać kto odpowiada za brak oznaczonych kąpielisk nad zalewem to burmistrz Kocemba zwaliła całą winę na Wody Polskie, a oni mając dość tego jak ich burmistrz traktuje to postanowili wyłączyć zalew z możliwości kąpieli w nim.

Gmina znalazła się w takiej sytuacji, że nie ma pozwolenia na organizację plaż i kąpielisk nad tym akwenem ponieważ burmistrz Kocemba przed podpisaniem umowy dzierżawy nie wystąpiła o zgodę na ich utworzenie.

Może dojść do takiej sytuacji, że po upływie okresu dzierżawy jaką urząd zawarł, właściciele gruntów nie przedłużą tych dzierżaw i wszystko co zostało wybudowane przejdzie na własność Agencji Rolnej i Wód Polskich, a oni będą mogli podpisać umowy z prywatnymi inwestorami, którzy zaproponują czynsz dzierżawny idący w setki tysięcy złotych.

Wobec tego, że burmistrz nie chciała stworzyć plaż i kąpielisk nad zalewem i odpowiedziała do Sanepidu, że ona nie odpowiada za kąpiących się w zalewie, bo nie ma praw do wody, to Wody Polskie nie chcąc ponosić odpowiedzialności za ewentualne utonięcia czy wypadki w wodzie wydało zakaz kąpieli.

Tak wiec dzięki lenistwu i bezmyślności burmistrz Kocemby mamy teraz sytuacje, że każdy kto wejdzie do wody kapać się będzie mógł zostać ukarany mandatem.

art. 55 kw
Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione,
podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

Po co więc te wszystkie inwestycje jeżeli nie stwarzają możliwości do skorzystania z wód zalewu Bukówka ? Czy ktoś będzie tam jechał, żeby ćwiczyć na siłowni ? Jak się inwestuje nad wodą, to tylko dlatego, żeby skorzystać z tej wody. Po co komu szopa biesiadna ponad 20 metrów długa za kilkaset tysięcy złotych, gdy można było kupić takich gotowych altan za 7 tysięcy złotych sztuka i rozstawić w różnych miejscach ?

Kto będzie o to wszystko dbał, żeby wandale nie niszczyli ?

Znowu za nasze podatki burmistrz Kocemba zatrudni swoich akolitów do pilnowania tego ?

Takie coś to moim zdaniem mógł wymyślić tylko chory umysł, ale dlaczego radni popierają takie bezmyślne pomysły ? Oni też będą winni tych straconych milionów na te chore inicjatywy.