Bez kategorii

Kolejny urojony pomysł z lubawskiego ratusza, tym razem budowy budynku gospodarczego w parku Watra w Lubawce ??? Jaki wirus ich dopadł ? Chyba nie ten z Chin ?

Na zdjęciu powyżej widzimy staw w parku Watra w Lubawce. Pomiędzy nim a widocznym tam budynkiem jednej firmy postanowiono wybudować pomieszczenie gospodarcze wraz z toaletą. Toaleta to tam powinna być od dawna i to nie jedna. Rzecz tylko w tym, że tradycyjnie komuś w ratuszu procesy myślowe się zawieszają i wymyśla dziwne rozwiązania.

Na posiedzeniu komisji referat  inwestycji poinformował radnych, że pomieszczenie gospodarcze będzie miało powierzchnie 32 m2, czyli tyle ile można zbudować bez pozwolenia na budowę. Jednakże radni usłyszeli o kolejnym szalonym pomyśle ratuszowych planistów. Na toaletę przypadnie miejsce o powierzchni 2,5 m na 2,5 m, czyli 6m2 z ułamkiem, natomiast w pozostałej części tego budynku ma być usytuowane studio monitoringu.

Tak, zaplanowano wykonanie toalety 2,5 x 2,5  za 100 tysięcy złotych, ale za to jakiej toalety, jak zapowiedzieli będzie to toaleta wandaloodporna.

Na toaletę 6 m2, ale za to na studio monitoringu 25 m2.

Ktoś rozsądny zapyta po jasną cholerę takie studio ? Otóż jak poinformowano radnych w parku zostaną zamontowane 2 kamery których zadaniem będzie zapisywanie tego co dzieje się w tym parku. A któż zabroni tak bogatej gminie na takie ekstrawagancje ? Radni ? Nie, oni mają tylko zatwierdzić ten projekt i wara im do tego co w tym studiu będzie się działo. Może tam burmistrz Kocemba będzie chciała zrobić taki apartamencik jaki szefowa jej partii zrobiła w strefie ? A może po prostu będzie tam do wynajęcia pokój na godziny ?

Przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby po zamontowaniu kamer przesyłały one sygnał do budynku po drugiej stronie ulicy w którym jest opieka społeczna i jest tam wiele pomieszczeń, gdzie można postawić mały odbiornik do zapisywania przesyłanego sygnału. Kamery są teraz bezprzewodowe więc nie ma żadnego uzasadnienia budowy jakiegoś studia monitoringu jak można zrobić to tanio i praktycznie.

Co do toalet to czy nie lepiej postawić takie gotowe kontenerowe jakie są teraz wszędzie stawiane ?

Za 100 tysięcy złotych to można w Lubawce postawić w różnych punktach kilka toalet jak te widoczne poniżej. Choćby jedną w parku przy ulicy Kombatantów.

Czy ktoś pytał mieszkańców jak to widzą takie rozwiązania ? Czy po prostu trwa nadal festiwal rozdawania gminnych pieniędzy na idiotyczne pomysły ?

A może przy toalecie postawią te ule z pszczołami, aby nie musiały latać daleko po miód ?