Bez kategorii

Kolejny totalny blamaż lubawskich burmistrzów. Jak nic nie potrafią dobrze wykonać to zaczynają uprawiać propagandę sukcesu. Jak mogą pasożyty przypisywać sobie zasługi mieszkańców, którzy swymi działaniami wywalczyli 500 tysięcy złotych za jeżdżenie na szczepienia do obcych przychodni poza własną gminą ?

Na zdjęciu widzimy dwójkę lubawskich burmistrzów, a raczej jak ich mieszkańcy nazywają „ratuszowych nierobów”, którzy urządzili sobie propagandę sukcesu pod lubawską przychodnią zdrowia, bo żadnymi tegorocznymi osiągnięciami pochwalić się nie mogą to uznali, że choć to wykorzystają dla poprawy swego wizerunku.

Wielu pamięta jak rozpoczynały się szczepienia przeciwko COVID 19. Gminy starały się, aby jak najwięcej punktów szczepień powstawało na ich terenie. Ale była jedna gmina którą była Gmina Lubawka i jej burmistrz ze swą świtą postanowili, że w gminnych przychodniach na terenie gminy Lubawka punktów szczepień nie będą organizować. Najwyraźniej dla nich po prostu lepiej było, aby mieszkańcy umierali z braku szczepień niźli oni mieli by zakupić lodówkę do przechowania tychże szczepionek. I o dziwo chyba po raz pierwszy obiecanego słowa dotrzymali,  żadnego punktu sczepień nie uruchomili. Jedynym punktem szczepień była prywatna przychodnia w Gambicie, ale były to śladowe ilości osób zaszczepionych. Mieszkańcy gminy Lubawka jeździli po całym Dolnym Śląsku żeby się zaszczepić i żeby z powodu zarażeń umarło tylko setka a nie tysiąc osób.

Rząd docenił takie starania mieszkańców i zorganizował konkurs dla gmin które będą mieli jak najwięcej zaszczepionych. W tym konkursie mieszkańcy Lubawki otrzymali 500 tysięcy osób. To już jest historia jak burmistrzom zaświeciły się oczy z radości, że będą mogli z tych pieniędzy dofinansować wielu swoich potrzebujących kasy lejbusi i chcieli wydawać te pieniądze na kolejne wykonanie niepotrzebnych projektów i opracowań. Ale tu na przeszkodzie stanęli im radni, którzy postanowili aby pieniądze przeznaczyć na służbę zdrowia jak było w zapisach wspomnianego konkursu. Pieniądze długo leżały na koncie bo radni nie mogli się porozumieć z burmistrz na co wydać te pieniądze. W końcu radni przyjęli uchwałę, że 100 tysięcy przeznaczają dla kamiennogórskiego szpitala, a 400 tysięcy na remont schodów i podjazdu w lubawskiej przychodni.

Jakim chamstwem posługują się lubawscy urzędnicy niech świadczy fakt że, żeby odstawić szopkę pod przychodnią słono opłacono telewizje kablowe oraz inne media, a to przecież wszystko sporo  kosztuje, nawet wykonanie tego widocznego na zdjęciu vouchera kosztowało wiele grosza, ale cóż, to jest propaganda dla gminnej ciemnoty i w dodatku na jej koszt.

Dziwić może postawa przewodniczącego rady, że nie oprotestował takich działań, gdzie autorem rozdziału środków są radni, a śmietankę chcą spijać miernoty opisując na stronie internetowej urzędu w ten sposób jakby to te środki na schody i pomost miały by pochodzić od urzędu, a radni dali tylko 100 tysięcy na szpital.

Pozostałe środki w wysokości 100 000,00 zł przekazane zostały Uchwałą Rady Miejskiej w Lubawce dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze.

Trzeba napisać prawdę, także te 400 tysięcy to radni swą uchwałą skierowali na wykonanie prac przy przychodni, a oboje burmistrzowie nic do tego nie mieli, ale cóż w mediach i w telewizji pokazane to zostanie jako kolejna zasługa burmistrzów, choć tak naprawdę to oni oboje są winni, że te schody i podjazd do tej pory nie został wyremontowany choć to budynek należący do gminy.