Bez kategorii

Kolejny skandal z wyłudzeniem przez burmistrz Kocembę pieniędzy z gminnej kasy? Może już dość tych wyłudzeń i kłamstw skarbnika gminy, że burmistrz Kocemba w tym plebiscycie reprezentowała gminę Lubawka !!!! Kłamstwa skarbnika gminy są chamskie i prostackie, gmina nie nominowała burmistrz Kocemby do tego plebiscytu !!!!

Ponownie zapytam, czy to ma być osobowość roku 2018 ???

Moim zdaniem to nie jest żadna osobowość, a jest jeden wielki wstyd, tak wykorzystywać publiczne pieniądze do prywatnych celów.  Na burmistrz Kocembę oddano  sms-ami 17 głosów, o ile sama burmistrz nie wysłała tych sms-ów na siebie, a inni otrzymywali tych głosów tysiące. Ale jakoś nikt nie uważał za słuszne, że uzasadnieniem rekomendacji było utrzymanie się na stanowisku burmistrza.

Ten cały plebiscyt był sprawą prywatną każdego uczestnika, dlatego dziwnym jest, że burmistrz Kocemba robi sobie prywatne wycieczki za pieniądze z gminnego budżetu ?  Oto jak sobie opłaciła burmistrz swą prywatną wycieczkę.

Jak widać, koszt tego prywatnego wyjazdu to ponad 200 złotych skasowane z gminnej kasy, do tego trzeba doliczyć ok. 300 złotych wynagrodzenia, którego nie powinna za ten wyjazd otrzymać. Ciekawe, czy inni urzędnicy podlegli burmistrz mogą sobie jechać gdzie chcą na koszt gminy i w czasie przeznaczonym na wykonywanie swoich obowiązków służbowych ?

Takich prywatnych wyjazdów na koszt podatnika jest wiele, jak choćby wyjazd na prywatny pogrzeb na koszt gminy, jak to uczyniły w ubiegłym roku. Tak się doi gminny budżet opłacając prywatne zachcianki tej burmistrz.

Dlatego oczekuję, że te pieniądze za tą podróż pobrane z gminnej kasy i wynagrodzenie za tą nie przepracowaną dniówkę,  burmistrz przeleje na rzecz gminnego sportu młodzieżowego.

Na mój wniosek o informację publiczną, czy burmistrz oddała te moim zdaniem wyłudzone pieniądze, odpowiedziała skarbnik gminy, tak to ta sama, która pomaga burmistrz Kocembie zadłużać gminę ponad stan. Tym razem przeistoczyła się w obrońcę burmistrza. Oto odpowiedź, jaka udzieliła w imieniu urzędu:

Kłamstwo ma krótkie nogi i skarbniczka moim zdaniem kłamie jak z nut, podpisała się pod pismem w którym stwierdza, że burmistrz reprezentowała gminę. Kłamstwo, została zgłoszona przez prywatną osobę, a skarbnik niech zapozna się z dokumentami dopiero broni upadłej sprawy. Oto jak odbywały się zgłoszenia:

1.Propozycje nominacji kandydatur do udziału w Plebiscycie można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej w Serwisie do dnia 31 stycznia 2019 r.
2. Propozycja nominacji zgłaszanej kandydatury powinna zawierać:
a. Imię i nazwisko proponowanej osoby
b. Wskazanie kategorii plebiscytu
c. Zawód, miejsce pracy, stanowisko (nieobowiązkowe)
d. Wskazanie miasta lub powiatu, którego dotyczy zgłoszenie
e. Numer telefonu i adres e-mail proponowanej osoby (nieobowiązkowe)
f. Uzasadnienie propozycji
g. Imię i nazwisko osoby proponującej kandydata
h. Numer telefonu osoby proponującej kandydata

I to wszystko, mogę przedstawić skarbnikowi to zgłoszenie, ale osoba zgłaszająca została by ośmieszona, a występowała jako osoba prywatna, więc chroni ja RODO.

W głosowaniu powiatowym burmistrz Kocemba otrzymała 17 głosów przez internet i sms, co stanowi niewiele, gdyż prezes Kaczor z PKS miał tych głosów grubo ponad 500.

W głosowaniu wojewódzkim na burmistrz Kocembe nikt nie oddał głosu, pozostała z tymi 17 głosami z powiatu, a prezes Kaczor miał ponad 1000 głosów.

 …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Wybierz miasto lub powiat – rozwiń listę: powiat kamiennogórski

1

Ewa Kocemba

Burmistrz Lubawki

WIĘCEJ

17głosów
…………………………….

2

Wiesław Cepielik

Wójt Marciszowa

WIĘCEJ

14głosów

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Kategoria SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA – aktualne wyniki

Ewa Kocemba

Burmistrz Lubawki

WYNIK: 17

1MIEJSCE

Nominacja za: obronienie swojego stanowiska i ponowny wybór na burmistrza

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Czy to jest jakiś sukces dla gminy, czy prywatna sprawa tej osoby, że obroniła swe stanowisko ?

Wstyd dla takich ludzi co nie grzeszą skromnością, lecz wyłazi z nich bufonada, zadufanie, wyniosłość czy kabotynizm.  Jako ciekawostkę podam, że do tego plebiscytu zgłosił się także dyrektor domu kultury i co może niektórych rozśmieszyć podał swoje osiągnięcie:  Nominacja za: “organizowanie w niewielkiej miejscowości interesujących imprez”, czy takie uzasadnienie jest prawdziwe ?

Zrozumiał bym, gdyby to gmina nominowała burmistrz Kocembe do tego plebiscytu, to można byłoby stwierdzić, że reprezentowała gminę. A tak to naraziła gminę Lubawka na totalne ośmieszenie, przez jej prywatne pozerstwo i hipokryzję, bo bez jej podpisu nie mogła by uczestniczyć w tym plebiscycie, a nie otrzymując głosów oznacza, ze nie porwała za sobą tłumów.

W głosowaniu wojewódzkim burmistrz Kocemba otrzymała 0 ( słownie: zero ) głosów, ale doić kasę gminną na prywatne wycieczki ma czelność, gdzie honor ?

Nadal oczekuję, że burmistrz zachowa się honorowo i odda te pieniądze, a skarbnik za swoje w mojej ocenie kłamstwa dorzuci ze swej kieszeni drugie tyle i te pieniądze pójdą na dożywianie dzieci.

Bowiem jak SANEPID podczas kontroli stwierdził, dzieci w szkole są głodzone otrzymując małe porcje, ale cóż może na dzieciach trzeba oszczędzać, aby wystarczyło na prywatne wojaże burmistrz Kocemby ?

Ciekawe czy burmistrz Kocemba oddała już pieniądze, które wyłudziła ze starostwa, gdy pełniła tam funkcję starosty ? Czy nie czas, aby obecny starosta wystawił jej nakaz zwrotu tych pieniędzy ? Wszak dokumenty ma pod ręką !!!

 

hk
04.06.19