Bez kategorii

Kolejny dzień targowy w Lubawce i kolejne kłopoty z parkowaniem przy targowisku miejskim. Wielu mieszkańców przychodzi na targ pieszo, ale jest wielu przyjeżdżających z terenu gminy czy choćby z Czech, którzy nie maja gdzie zaparkować i narażają się na mandat za parkowanie w miejscu niedozwolonym.

Sprawa miejsc do parkowania poruszono także na ostatniej sesji rady miejskiej. Burmistrz odpowiedziała, że jest wykonany projekt remontu odcinka ulicy Anielewicza od Karkonoskiej do Zielonej, ale nie przewidziano wykonania parkingu.  Trzeba jasno powiedzieć, że na samej ulicy nie ma możliwości wykonania parkingów, gdyż jest wąska i do tego jednokierunkowa, a od strony przychodni jest prywatny plac pod budowę domów, a zmniejszać teren targowiska pod budowę parkingu jest bez sensy, gdyż targowisko i tak jest niewielkie. Pomysł budowy parkingu na terenie ogródków budynku Zielona 10 ( na zdjęciu powyżej z prawej strony ) także nie wchodzi w rachubę, gdyż koszt będzie wysoki, a i mieszkańcy mają prawo do terenu zielonego, a nie żeby pod oknami mieli ciągły hałas i kurz. Także kierownictwo ZGM-u nie chce się zgodzić, aby umożliwić parkowanie przed ich zakładem. Wydawać by się mogło, ze jest pat w tej sprawie. Ale pewne rozwiązanie, które nie pociągnie za sobą dużych kosztów, a może przysporzyć kilkanaście miejsc do parkowania samochodów.

Jeżeli pomyśli się nie szablonowo to można na rzece Czarnuszce położyć płyty betonowe i ją nimi przykryć. Takie rozwiązanie stosowane jest w wielu miastach, a więc dlaczego tego samego nie zrobić i w Lubawce ?

Od tego mostu w stronę centrum woda nigdy nie występowała z brzegów Czarnuszki , więc można płytami betonowymi na wysokość mostu przykryć rzekę i na płytach urządzić miejsca postojowe dla samochodów. Nikomu by to nie przeszkadzało, a i koszty byłyby minimalne. Zwykłe płyty drogowe można kupić za niecały tysiąc złotych, ale tu potrzebne są o metr dłuższe, to takie i kamiennogórska betoniarnia może wykonać. Niechby taka płyta kosztowała i dwa tysiące to na pierwsze dziesięć sztuk wystarczyłoby z montażem 30 tysięcy złotych.

Na sprzątanie zalewu Bukówka burmistrz przeznaczyła na ten rok 170 tysięcy złotych, a więc z tamtych środków można dokonać przesunięcia i sfinansować te miejsca parkingowe na Czarnuszce. Zobaczymy jak zadziałają lubawscy radni w tej sprawie ? Napisać uchwałę o zmianie w gminnym budżecie można w pól godziny, a uchwalić w 5 minut.

Tylko czy ci radni potrafią ogarnąć ten temat czy to przekracza ich możliwości intelektualne ?