Bez kategorii

Kolejna tak zwana sztandarowa inwestycja burmistrz Kocemby czyli ścieżka rowerowa nad zalewem Bukówka ulega totalnej degradacji. Już nie tylko ścieżka w strefie zalewowej uległa zniszczeniu, ale także na pozostałych odcinkach miejscami jest zalewana po każdych deszczach ale także zarasta już trawą.

Na zdjęciu powyżej widzimy, że po ostatnim okresie bez opadów deszczu ścieżka miejscami jest podmokła i aż strach bierze wyobrazić sobie co z nią będzie gdy nadejdą mrozy i ścieżka będzie niszczona przez wodę i mróz? Z kolei zasadne jest zapytać gdzie podziało się 156 tysięcy dodatkowych pieniędzy za które miano rozwiązać problem z odwodnieniem całej ścieżki. Tłumaczenia urzędu, że mają problemy z wykonawcą, że nie chce wykonać poprawek nie jest wytłumaczeniem dlaczego te pieniądze wypłacono wykonawcy, gdy on nie wykonał tych prac ?

Dlaczego radni nie składają wniosku do prokuratury, aby zbadano czy nie doszło do popełnienia przestępstw wyłudzenia i niedopełnienia obowiązków oraz  przekroczenia uprawnień przez urzędników ratusza ?

Jak widać na zdjęciu powyżej, ścieżka pomału zarasta już trawą, bo tak już bywa, że przyroda zawsze upomina się o swoje tereny, które jej zabrano. Przy takiej „pielęgnacji” tej ścieżki za dwa lata zarośnie ona zielskiem całkowicie, a woda rozmyje nawierzchnię, która nie jest należycie utwardzona.

Jak widzimy na zdjęciach, ścieżka na poboczach zarosła już do tego stopnia, że miejscami jej szerokość nie przekracza 1,1 metra, gdy miało być 1,5 metra. W dodatku gmina nie zgłasza tej ścieżki jako rowerowej do użytku bo policja zapowiedziała, że nie dopuści jej do użytku jako ścieżki rowerowej o ruchu dwukierunkowym. Cała ta inwestycja długo jeszcze nie będzie odebrana bo nie spełnia wymogów jakie zawarto w umowie o dofinansowanie, dlatego też dofinansowania nie będzie, a ratusz z częścią radnych stara się ukryć te machinacje i przydzielają kolejne setki tysięcy złotych, aby dawać zarobić ludziom związanym z obecną ekipa rządzącą w ratuszu.

Wstyd dla tej ratuszowej władzy jak i dla lubawskich radnych, którzy głosowali za tą inwestycją i ciągle dokładają kolejne pieniądze, które nie przynoszą żadnych korzyści dla mieszkańców gminy.