Bez kategorii

Kolejna sztandarowa inwestycja nad zalewem Bukówka, jak ją nazwała burmistrz Kocemba, okaże się wielkim niewypałem ? Czy po stadionie, stoku, skoczni, basenie, wieży widokowej itp. będą kolejne pieniądze zmarnowane na realizację poronionych pomysłów burmistrz Kocemby ?

Od kilku lat burmistrz Kocemba mami mieszkańców wizją zagospodarowania zalewu Bukówka. Można śmiało powiedzieć, że miliony złotych poszło w p…u, a pożytku z tego tyle, co kot napłakał. Jedynie budowniczowie parkingu i toalet zacierają ręce, bo burmistrz dała im sowicie zarobić i szykują się kolejne intratne zlecenia. Wybudowany parking daleko od zalewu stoi pusty, bo nikt z niego nie korzysta, prawie 700 tysięcy złotych wywalono w przysłowiowy parking, a burmistrz straszy, ze wybuduje jeszcze 2 takie parkingi, tylko potrzebuje dodatkowo 2,5 miliona złotych.

Dwie toalety wybudowane za ponad milion złotych też stoją puste, bo po prostu są zamknięte na klucz, tylko zużywają energię elektryczną na oświetlenie ich terenu i ogrzewanie tych pomników gospodarności burmistrz Kocemby.

Taki stan rzeczy zainteresował radnego Wiktorowskiego, który złożył do Burmistrz interpelację w sprawie tych toalet. Zapytał się kiedy zostaną one otwarte, kto będzie je obsługiwał i kto będzie ponosił koszty eksploatacyjne, bowiem jak wiadomo prowadzenie parkingów i toalet nad zbiornikiem wodnym należy do właścicieli, a to nie jest zadanie własne gminy. A gmina nie może nawet pobierać opłat tak za parking, jak i za korzystanie z toalet.  Na stronie internetowej urzędu ukazała się odpowiedź na tą interpelację:

Jasno z niej więc wynika, że burmistrz oprócz tego, że miała pomysł jak dać zarobić na budowie tych przybytków, to nie ma pomysłu, jak to ma nadal funkcjonować. Jedno jest pewne. Toalety zostaną zamknięte co najmniej do połowy przyszłego roku. W międzyczasie ma zostać jeszcze dobudowana altana gościnna dla turystów, a co,  burmistrz jest chętna wydawać kolejne miliony z gminnego budżetu, aby tylko na tej budowie mogli zarobić znajomi burmistrz Kocemby.

Jedno mnie tylko zastanawia, po co to wszystko, jeżeli nie będzie turystów ?

A jak mają tu przyjechać turyści, jeżeli obowiązuje zakaz kąpieli w tym zalewie i za wejście do wody można będzie zapłacić słony mandat ?

Przecież burmistrz Kocemba nie zaprojektowała kąpieliska.

Więc na razie nie możemy liczyć na takie widoki, jak na zdjęciu powyżej.

Nie można liczyć na takie widoki jak poniżej, bowiem burmistrz Kocemba zapomniała, że turyści dla swoich żaglówek, kajaków czy innego sprzętu pływającego potrzebują jak wszędzie pomostów do cumowania. A tych tu na Bukówką nie zaprojektowano.

Pomosty muszą być pływające ze względu na zmienny poziom wody, dlatego widoczne powyżej pomosty usytuowane są na pontonach. Ale od niedawna zaczęto stosować nowe rozwiązanie budowy takich pomostów. Jak widać na zdjęciu poniżej pojedyncze kostki wykonane z recyklingu plastyków łączone są jak puzzle w dowolne kombinacje, łatwo jest zakotwić je do podłoża, a oprócz tego są bardzo tanie i pomagają chronić środowisko.

Aż strach pomyśleć, że gdy zalew skończy tak jak skończył stadion, to burmistrz wymyśli kolejną kosztowną i bezsensowną inwestycję.

 

hk
15.04.19