Bez kategorii

Klęska idei burmistrz Kocemby, aby budować świetlicę w Opawie z pokojami do wynajęcia !!! Mieszkańcy Opawy chcą nowej świetlicy, ale nie chcą takich pokoi, które kojarzą się z przybytkami nad którymi wiszą czerwone latarnie !!!

Czy takie pokoje miały powstać w Opawie ?

Przecież w samej Opawie jest wiele miejsc noclegowych w agroturystyce, nawet naprzeciwko placu gdzie ma stanąć świetlica są takie pokoje do wynajęcia. Czy burmistrz Kocemba szykowała sobie zajęcie na zbliżającą się emeryturę ?

Burmistrz wszystkimi środkami naciskała na radnych, aby zadłużyli gminny budżet, a dołożyli do tej budowy kolejne pół miliona złotych. Większość rozsądnych radnych powiedziała jasno,  dość szastania pieniędzmi z gminnego budżetu na takie wymyślne budowy.

Także mieszkańcy Opawy przejrzeli grę burmistrz Kocemby w sprawie tej budowy, dokonali wielostronnej analizy projektu i doszli do wniosku, że po zmianie projektu z eliminacją spornych pokoi są w stanie przedstawić wykonawców, którzy wybudują świetlicę w cenie do 900 tysięcy złotych.

Potrzebują  jednak jednego, przesunięcia terminu zakończenia budowy na rok przyszły. Po rozmowach z burmistrz ustalono, że burmistrz podejmie starania w urzędzie marszałkowskim o zmianę terminu zakończenia budowy, a mieszkańcy ustalą jak zmienić projekt i pomogą znaleźć wykonawcę.

Wobec takich ustaleń z mieszkańcami i radnymi, burmistrz Kocembie pozostało już tylko  jedno, unieważnić kolejny przetarg na budowę tej świetlicy w wersji jaką sobie ona wymarzyła.

Tak się kończy, gdy ktoś uważa się za pępek świata i nie bierze pod uwagę głosu innych.

 

hk
20.06.19