Bez kategorii

Kłamstwo ma krótkie nogi, już tym bardziej przy dzisiejszej technice !!!! Dlaczego radna Chrapek i dyrektor szkoły Rzepka kłamali na ostatniej sesji rady miasta ? Czy ci ludzie tak mijający się z prawdą, powinni nadal pełnić swoje funkcje? Zastanawiam się, czy rosną im już nosy jak u Pinokia ?

Dlaczego ludzie kłamią? Ze strachu przed konsekwencjami, z chęci zysku, bo chcą zaimponować, czy po prostu z przyzwyczajenia bo taka to ich natura ?

Ale czy radna gminna Chrapek, czy dyrektor szkoły Rzepka mogą bezkarnie publicznie kłamać ?

Wzajemne zaufanie jest istotną cechą relacji międzyludzkich, ale bardzo łatwo ją zniszczyć. Zagrażają jej sekrety i niemówienie prawdy. Czasem sądzimy, że istnieją “niewinne” kłamstwa: mówimy „wszystko w porządku”, kiedy tak naprawdę zmagamy się z problemami, udajemy radość z niechcianego prezentu, oświadczamy, że coś już zrobiliśmy, kiedy wciąż przesuwamy realizacje naszej obietnicy na przyszłość. Jednak budowanie wzajemnej relacji społecznej zakłada również to, że mówi się prawdę, zwłaszcza w przestrzeni publicznej.

Niestety bardzo łatwo przejść z nieszkodliwego mówienia nieprawdy do kłamstw, które niszczą coś, co dzięki prawdzie nie było by możliwym do osiągnięcia.

Uczciwość to coś więcej niż unikanie kłamstw. Występujemy przeciw niej również wtedy, gdy zostawiamy niedomówienia, nie dajemy jasnych odpowiedzi, mówimy półprawdy, manipulujemy informacją poprzez podkreślanie tych fragmentów, które są dla nas wygodne.

Te dwie osoby na ostatniej sesji kłamały radnych w żywe oczy, chcąc wymusić na nich głosowanie zgodne z wolą burmistrza, ale niezgodne ze zdrowym rozsądkiem i prawdą. Wystarczy odsłuchać nagranie z obrad sesji odbytej w dniu 28 lutego gdzie pomiędzy 3:04,00 – 3: 06,00 gdy te dwie osoby zabrały głos i kłamały w swych wypowiedziach.

Co możemy się dowiedzieć z ich słów?

Że kamiennogórska oświata nie jest w stanie przyjąć wszystkich uczniów do szkół średnich i dlatego musi w Lubawce być otwarte technikum, a do niego będą mogli przyjeżdżać uczniowie z Kamiennej Góry. Jakim kłamstwem oświadczył dyrektor Rzepka, że otrzymał oficjalną informację o ograniczonej ilości miejsc w kamiennogórskich szkołach?

Jak do ich słów ma się pismo dyrektora ZSZIO skierowane do starostwa powiatowego ?

Przedstawiłem więc tu oficjalną informację o nieograniczonych możliwościach kamiennogórskiej oświaty, przyjęcia wszystkich uczniów kończących tak gimnazjum jak i szkołę podstawową w celu kontynuowania dalszej nauki i oczekuję, że teraz dyrektor Rzepka, opublikuje dla równowagi posiadaną informację od niego, a jeżeli takiej nie posiada to potwierdzą się jego kłamstwa i powinno skutkować to opuszczeniem zajmowanego stanowiska. Nie godzi się, aby dyrektorem szkoły była osoba, która publicznie tak kłamie.

Także radna Chrapek,  gdy posiada honor,  to powinna złożyć mandat radnego, gdyż to nie jest zadaniem radnej kłamstwami  bronić ciemnych interesów burmistrza, zamiast dbać o potrzeby wyborców.

Przyszła mi ostatnio do głowy taka myśl, że takim kłamliwym egoistom żyje się na tym świecie łatwiej. Nie znają wyrzutów sumienia, współczucia, empatii, do celu dążą po trupach, a cała ich uwaga skupiona jest na nich samych i ich politycznych bonzach. Kłamstwo to dla nich chleb powszedni, nic nadzwyczajnego, rutynowe działanie, które oni sobie tłumaczą, ze jest podobno w dobrej wierze. Ale jest sporo prawdy w powiedzeniu, że kłamstwo ma krótkie nogi, bo cały misternie zbudowany na nim domek, może runąć w każdej chwili na nich i ich mocodawców.

Ta dwójka kłamczuchów niech pamięta, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ, a decyzje lubawskiego ratusza są nieprzewidywalne. Radna traci honor, a może wkrótce zostać wyproszona z gabinetu burmistrza tak samo, jak pewien radny powiatowy, co nie chciał zagłosować jak partia i burmistrz nakazywała. Dyrektor może liczył na stanowisko zastępcy burmistrza ? Niech zapomni, nie podoba się baronowej  i  prędzej straci swoje stanowisko niż dostanie to nowe. Na zastępcę burmistrza w Lubawce pewna szefowa pewnej partii nakazała umieścić spadochroniarza z Kamiennej Góry, bo oni traktują gminę Lubawka jako śmietnik na który trafiają skończeni politycy związani z platformą.

A balon  rośnie i rośnie, do pęknięcia wiele już nie potrzeba, wystarczy postawić zarzuty. Może już wkrótce ?

 

hk
09.03.19