Bez kategorii

Kamiennogórskie starostwo wiedząc, że władze Lubawki nie są w stanie pomyśleć o takich rozwiązaniach, postanowiły gminie Lubawka zrobić prezent. Wkrótce odbędzie się przekazanie do użytkowania tras wspinaczkowy ulokowanych na skałach położonych w gminie Lubawka.

Dziesiątki różnorodnych i o różnym stopniu trudności ścianki wspinaczkowe ulokowano w kamieniołomach przed Lubawką oraz za Podlesiem, a także nad zalewem Bukówka na górze Zadziernia i na skałach w Jarkowicach.

Starostwo zdobyło pieniądze na ten cel z dotacji celowej oraz dołożyło resztę pieniędzy z własnego budżetu, władze Lubawki nie dokładały się do tego, bo i nawet nie pomyślały, żeby taką atrakcję przygotować. Ciekawe czy burmistrz Kocemba zdobędzie się na to, aby podziękować starostwu za taki prezent ?

Teraz na dniach trwają już ostatnie prace wykończeniowe i w lubawskich kamieniołomach zbudowana została wiata pod która uczestnicy wspinaczek będą mogli odpocząć czy posilić się przed dalszym wspinaniem. Widać, że i wiata jest już prawie gotowa, więc wkrótce możemy spodziewać się oddania całości do użytku.