Bez kategorii

Kamiennogórski szpital nadal będzie funkcjonował !!! W przyszłym tygodniu na szpitalnych łóżkach położeni będą pacjenci wymagający takiego leczenia. Jednak najbliższe tygodnie muszą być wykorzystane do ustaleń z wszystkimi gminami, jak należy działać, aby w przyszłości uniknąć takich zawirowań.

Po mieście krążą informacje, że posłanka Krawczyk od rana już wiedziała, że są lekarze do obsadzenia wakujących dyżurów, ale pomimo tego dalej organizowała przygotowania do protestu przed starostwem.

Ustalmy jedno. Każda grupa społeczna czy grupa mieszkańców posiada prawo do demonstrowania swojego stanowiska, czy spraw dotyczących ich osobiście. Zgromadzenia spontaniczne(to było takie) nie wymaga zezwolenia i nie może zostać rozwiązane, jeżeli nie zakłóca porządku prawnego. Policja zasługuje na uznanie ponieważ szybko zadziałała, organizując objazdy ochroniła protestujących przed atakami kierowców, którzy mieli utrudnienia w przejeździe przez tą część miasta.

Gorzej wyszło to, że słuszny protest mieszkańców i pracowników szpitala został wykorzystany do zbicia kapitału politycznego przez moim zdaniem najgorszych politykierów w powiecie, czyli członków platformy obywatelskiej wraz z posłanką Krawczyk na czele.

Zapytam oficjalnie, czy posłanka Krawczyk rozum już postradała organizując zapalanie zniczy przed budynkiem starostwa ?

Może lepiej pójdzie ona na cmentarz i zapali znicze na grobach ludzi, którzy odebrali sobie życie, czy zginęli w wypadkach szukając pracy poza terenem naszego powiatu czy kraju. To ona moim zdaniem jest największym złem, które dotknęło nasz powiat. Będąc prezesem strefy nie przyczyniła się (co było jej obowiązkiem) do utworzenia nowych miejsc pracy. Tysiące ludzi wyjechało z naszego powiatu, a ona nadal chce udawać, że robi to wszystko dla innych, a nie dla własnych partykularnych interesów.

W mojej ocenie taki jej cynizm, może świadczyć o niskim poziomie inteligencji ( nie mylić z umiejętnością kombinatorstwa), albo celową próbą otumanienia kolejnych ludzi, że ona robi cokolwiek dobrego dla lokalnej społeczności. A może posłanka zapali znicze przed sypialnią apartamentu, który zbudowała sobie w strefie ? Czy przypadkiem to nie w tej sypialnie ginęło miliony plemników, nawet w godzinach pracy ?

Ale wracając do meritum, zapomnijmy dziś o takich niezbyt uczciwych działaniach platformy obywatelskiej, a cieszmy się tym, że szpital będzie nadal funkcjonował w przeciwieństwie do szpitala w Świebodzicach, który fizycznie już jest likwidowany.