Bez kategorii

Kamiennogórski ratusz. Brak zastępcy burmistrza, brak sekretarza urzędu, czy i wkrótce z braku burmistrza pojawi się w tym ratuszu komisarz powołany przez premiera ? Jeden z mieszkańców powiatu kamiennogórskiego złożył do prokuratury okręgowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza Kamiennej Góry Janusza Chodasewicza.

frelancer:  Co się wydarzyło, że skierował Pan zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza Kamiennej Góry Janusza Chodasewicza ?

Muszę stanowczo stwierdzić, że to nie jest o możliwości popełnienia przez Chodasewicza przestępstwa, ale to jest stwierdzenie o popełnieniu przestępstwa na co są twarde dowody, w tym sądowe. Początki całej sprawy mają swoje źródła przed laty kiedy to on sam był częstym gościem w pewnej kawiarni, która była miejscem spotkań miejscowej platformy obywatelskiej. To wtedy doszło do tego, że był on często doradcą tej partii i pomagał im funkcjonować a także w swej gazecie RTI ukazywał ich jako zbawców i wychwalał działania prezes kamiennogórskiej strefy ekonomicznej, co przekładało się na to, że w zamian otrzymywał duże pieniądze z tej strefy ekonomicznej. Gdy wybuchła sprawa nadużyć w strefie ekonomicznej i TV DAMI obnażyła mechanizmy działań na szkodę strefy ekonomicznej to RTI był jedyną opoką broniącą układów jakie stworzyła prezes strefy i jednocześnie szefowa powiatowych struktur platformy. Aby utrudnić krytykę próbowano media zastraszać za ujawnianie niewygodnych dla prezes i jej partii faktów. To wtedy Chodasewicz postanowił i zastraszyć media i zarobić jeszcze na tym. Złożył do organów ścigania zawiadomienie o kradzieży przez portal lubawka.info zdjęcia które było jego własnością. Złożył zawiadomienie o kradzieży, której nie było, a następnie składał fałszywe zeznania, byle tylko doprowadzić do tego, aby skapnęło mu 1500 złotych bo tyle sobie zażyczył.

Czy portal lubawka.info skradł to zdjęcie jak wtedy stwierdził redaktor RTI ?

Jest takie prawo, że każdy może zamieścić u siebie artykuł z innych mediów pod warunkiem, że zamieści uwagę kto jest jego autorem. W telewizji DAMI powstał długi artykuł na temat nieprawidłowości w kamiennogórskiej strefie pod rządami prezes Krawczyk. Artykuł ten za zgodą telewizji DAMI skopiowałem w całości i zamieściłem na stronie lubawka.info umieszczając na końcu informację, że autorem artykułu jest JD z daminfo. Redaktor Chodasewicz dobrze o wszystkim wiedział, że to zdjęcie zamieściła daminfo, ale postanowił pomóc swej byłej donatorce i postanowił przy okazji coś zarobić dla siebie, myśląc, że nikt się nie połapie w tej sprawie. Druga sprawa to sposób działania kamiennogórskiej policji i prokuratury, ale to będą już ich oceniały wydziały wewnętrzne powiadomione o nieprawidłowościach w prowadzeniu tej sprawy, bo jak wynika z nieoficjalnych wieści, to dokumenty złożone na policji nie dotarły do sądu.

Co dalej z burmistrzem ?

Jest pełna dokumentacja z tej sprawy, jest fałszywe zawiadomienie i fałszywe zeznania składane przez burmistrza Chodasewicza, więc długo dochodzenie nie potrwa, a za te przestępstwa jest zagrożenie do 8 lat więzienia, tym bardziej, że popełniał przestępstwa  w celu osiągniecia osobistych korzyści co już dyskwalifikuje taką osobę do pełnienia obowiązków jako funkcjonariusz publiczny, a takim jest burmistrz. Dodatkowo zostanie złożony wniosek, że w przypadku skierowania aktu oskarżenia do sądu to będzie koniecznym zawieszenie burmistrza w czynnościach.

rozmawiała: freelancer