Bez kategorii

Już za kilkanaście dni, tuż przed 1 listopada zakończyć się mają prace związane z budową wiaduktów drogi ekspresowej S3 od Przedwojowa do Lubawki. Wtedy budowniczowie przystąpią do wykonania wszystkich przyczółków i powiązania wiaduktów z nasypami po których będzie biegła budowana droga.

Powyżej widzimy wiadukt koło Przedwojowa. Pozostało do wykonania ostatnie przęsło i dalej trasa S3 pobiegnie wąwozem i nasypem w stronę Janiszowa.

Także wiadukt od granicy gminy Lubawka koło starych  kamieniołomów jest już w końcowej realizacji, pozostał do wykonania końcowy odcinek na ostatnim przęśle.


Na ostatnim zdjęciu widzimy, że najdłuższy z wiaduktów bo mający ponad 600 mb także jest na ukończeniu i jak w poprzednich pozostał do wykonania ostatni element na torami kolejowymi.
Wszystko jest wykonywane metodą nasuwania jezdni na wcześniej wykonane podpory i ostatnie metry będą wykonane za kilkanaście dni bo takie wysokie mają tempo prowadzenia tych prac. Mamy więc szansę, że jeszcze przed zimą zobaczymy całą drogę S3 od Przedwojowa do Lubawki jako widoczną i górującą nad tym terenem trasą.