Bez kategorii

Jeżeli gmina Lubawka za 3 uschnięte drzewa koło „Floriana” zapłaciła ok. 200 tysięcy złotych kary, to ile zapłaci kary za 45 drzew uschniętych po posadzeniu przy ulicy Przyjaciół Żołnierza ?

Przechodzący i przejeżdżający ulicą Przyjaciół Żołnierza w Lubawce widzą jak dziesiątki nowo posadzonych drzew po prostu uschnęło tuż po posadzeniu ich. Teraz należałoby posadzić tych którzy zmarnowali te drzewa i doprowadzili do strat finansowych. Mieszkańcy tej ulicy przyglądali się temu nasadzeniu i dziwili się dlaczego sadzone są drzewa, które praktycznie nie posiadają systemu korzeniowego. Najwidoczniej zostały źle pozyskane, a brak systemu korzeniowego powoduje ich usychanie.

Okazuje się, ze obowiązek nasadzenia tych drzew nałożyło kamiennogórskie starostwo w zamian za zezwolenie wycięcia starych drzew przy okazji remontu tej ulicy.

Jeżeli urząd został ukarany wysoką grzywną za złe nasadzenie 3 drzew koło figury Floriana to ile zostanie naliczone obecnie za 45 drzew ?

Jak można przeczytać w piśmie powyżej to nie wykonawca remontu tej ulicy dokonywał nasadzeń tych drzew. Tak więc można wysnuć wniosek, że lubawski urząd zlecił dokonanie nasadzeń w osobnej umowie i to wykonawcy, którego teraz wstydzi się wymienić. Nie tak dawno zastępca burmistrza mówił, że ten kto dokonuje nasadzeń tak jak było to pod Florianem odpowiada za prawidłowo wykonane nasadzenia i w razie potrzeby musi sadzonki wymienić w krótkim czasie. Tutaj mija już prawie pół roku i urząd nie wzywa wykonawcy do wymiany wadliwych nasadzeń.

Jest 8 radnych mieszkających w Lubawce i co ci radni robią, aby wyegzekwować wymianę wadliwie posadzonych drzew ?

Dlaczego ci radni wstydu nie maja i patrzą tylko na swe konta czy trafiają na nie ich diety, a nie zajmą się poważnymi stratami do jakich doprowadza działanie ratuszowej władzy i ośmiesza Lubawkę w oczach przyjezdnych.

Kto był wykonawcą tych nasadzeń, kto i za ile zakupił te sadzonki drzew i ile kosztowały te prace ?

Czy do dnia obchodów dni Lubawki znajdzie się odpowiedź na te pytania i czy drzewka zostaną wymienione na nowe bez wad ?