Bez kategorii

Jak im nie pogrozisz to sami nic nie zrobią !!!! Po wczorajszym tekście, że brak oznaczeń lokali referendalnych i dróg do nich prowadzących może skutkować konsekwencjami prawnymi, burmistrz z zastępcą wpadli w panikę. Nakazali, aby od rana drukowano kartki z informacjami i wywieszano jest we właściwych miejscach !!!

Widać jakie to wszystko było naprędce robione, ale najważniejsze, że niemoty można nauczyć przestrzegania prawa.

Co prawda kilka osób zwracało uwagę, ze trzeba było ich nie ostrzegać przed konsekwencjami takiej bezczynności, ale tłumaczyłem, że my chcemy, aby wszystko przebiegło sprawnie i uczciwie, a nie tak jak oni postępują.

Wiewiórki dały znać o kolejnej sprawie mogącej zaważyć na przebiegu samego aktu głosowania. Ktoś bardzo ważny z urzędu zwołał wszystkich członków komisji obwodowych desygnowanych przez urząd miasta, a więc po 3 osoby w każdej komisji i zlecił im żeby robiły fotokopie list wyborczych kto brał udział w głosowaniu.

Taka to jest forma zastraszania ludzi. Chciałbym oświadczyć, że jeżeli zauważymy jakiekolwiek podejrzane działania członków komisji natychmiast przerwiemy głosowanie referendalne powiadamiając policję i komisarza wyborczego. Lokale zostaną zamknięte, a policja zabezpieczy telefony i inne aparaty do zbadania czy zawierają pliki, które mogłyby świadczyć o złamaniu tajności głosowania.

To że burmistrz z zastępcą mogą wkrótce siedzieć za swe delikty nie musi świadczyć o tym, że członkowie komisji mają do nich dołączyć, choć widać są bardzo do tego nakłaniani. Jak będziemy już mieli nagranie z tego spotkania to sprawę opiszemy szerzej.