Bez kategorii

Jak długo mamy tolerować kolesiostwo burmistrz Kocemby, która ponownie chce wydać setki tysięcy złotych na utrzymanie stanowisk dla swoich koleżanek, zamiast te pieniądze przeznaczyć na ratowanie zdrowia tysięcy mieszkańców gminy Lubawka.

Czy mamy wydać w przyszłym roku prawie 300 tysięcy złotych na utrzymywanie domu seniora+ dla kilkunastu emerytów, zamiast te pieniądze przeznaczyć na powstanie gabinetu rehabilitacyjnego dla tysięcy mieszkańców gminy Lubawka ?

Ponownie burmistrz Kocemba chce wydać prawie 300 tysięcy złotych, aby dla swoich koleżanek utrzymać stanowiska pracy, gdzie to służy tylko dla kilkunastu emerytów, którzy i tak mają swoje emerytury na swoje utrzymanie i gminy nie jest stać, aby wydawać na każdego takiego emeryta miesięcznie po blisko 2 tysiące złotych. Jest lokal w lubawskim rynku w którym renciści i emeryci mogą sobie prowadzić tam swój klub pod egidą swojego związku.

Wystarczy spojrzeć poniżej, że burmistrz na dożywianie kilkuset uczniów z budżetu gminnego przeznacza niecałe 60 tysięcy złotych, a na kilkunastu emerytów chce przeznaczyć prawie 300 tysięcy, czy to jest mądre i sprawiedliwe ?

Za te pieniądze można uruchomić gabinet rehabilitacyjny dla tysięcy mieszkańców gminy, a gdy już będzie funkcjonował to można wystąpić do NFZ-tu o kontrakt na rehabilitację. NFZ jak widzi, że gabinet pracuje to gotowi są na podpisanie kontraktu. Czy Lubawka jest gorsza od takich Pisarzowic, które maja gabinet rehabilitacyjny od lat i mieszkańcy są zadowoleni, że nie muszą nigdzie daleko jeździć i długo czekać na zabiegi.

Drugim takim podejrzanym zaplanowanym przez burmistrz Kocembę wydatkiem na przyszły rok jest przeznaczenie na zalew Bukówka ponad pół miliona złotych na bieżące utrzymanie i podejrzany wydatek na podejrzaną inwestycję.

Czy wkrótce będziemy łożyć miliony złotych na utrzymanie idiotycznych inwestycji , jak te poniżej ?

Na ubiegłotygodniowej sesji burmistrz Kocemba oświadczyła, że dąży teraz do realizacji kolejnego etapu inwestycji na zalewem Bukówka. Czyli będzie chciała zbudować za miliony kolejny parking i toaletę, tym razem w samej Bukówce. Zobaczymy kto ją poprze ?