Bez kategorii

Jadąc drogą z Lubawki do Błażkowej możemy zobaczyć, że za poboczem drogi prowadzone są tam wykopy o których nikt nie wspominał, że będą prowadzone tam jakieś inwestycje.

Okazało się, że to SANIKOM nie wychwalają się tym co robi postanowił, że bez dotacji ze strony gminy Lubawka, a w ramach posiadanych środków wybuduje wodociąg z Lubawki do Błażkowej.

Do tej pory mieszkańcy Błażkowej maja wodę z Kamiennej Góry i gmina Lubawka musi za tą wodę płacić i to coraz więcej. Zarząd SANIKOMU postanowił, że może zaoszczędzić, gdy woda do Błażkowej popłynie z Lubawki. W dodatku gdy będzie latem ponowna susza to nie będą groziły wyłączenia w dostawie wody do Błażkowej ze strony Kamiennej Góry.

Dodatkowym argumentem za budową tego wodociągu jest  to, że to połączenie umożliwi przesyłanie wody w obie strony, gdyby w Lubawce lub Kamiennej Górze zabrakło wody to będzie można otworzyć w Błażkowej zawór i zasilić drugą stronę w wodę.

Rozmawiałem z pracownikiem Sanikomu, który stwierdził, że także w Starej Białce za 150 tysięcy złotych wymieniono nieszczelny wodociąg na nowy i teraz okazuje się, że po usunięciu wycieków Starej Białce wystarcza wody z ich ujęcia na górze nad tą miejscowością. Ale dla bezpieczeństwa utrzymywana jest możliwość zasilania Starej Białki wodociągiem z Błażkowej.

Pracownicy wodociągów budują ten wodociąg w wolnych chwilach, gdy nie mają prac awaryjnych, czy jak teraz, gdy muszą wymienić przyłącza wodne na Aleja Wojska Polskiego, gdyż przez zarząd dróg krajowych będą wykonywane nowe chodniki, przed wymianą ostatniego odcinka nawierzchni tej ulicy.

Czyli gdy się chce to można wiele zrobić bez rozgłaszania tego na koszt gminy w opłacanych przez urząd wywiadach czy artykułach sponsorowanych.

Niech mieszkańcy Chełmska Śląskiego, Jarkowic i Miszkowic ocenią, że jedni mogą budować kilometry wodociągów bez medialnego rozgłosu, a drudzy,  jak choćby burmistrz Kocemba nic nie budować, a robić wokół tego wielki szum, aby tylko utrzymać się przy władzy.

W dodatku proszę spojrzeć jak Sanikom pozostawia po sobie miejsce budowy gdy już położy pod ziemią rury. Czy urząd dopilnuje, aby po zakończeniu budowy ścieżki rowerowej został tam pozostawiony taki sam porządek, jaki był przed rozpoczęciem budowy ?