Bez kategorii

Figura świętego Floriana stojącego u podnóża Świętej Góry straciła w tę sylwestrową noc swą głowę. Rośnie kolejne pokolenie lubawskich wandali, którzy jak nie podpalą czegoś to wezmą i zniszczą.

Portal internetowy RelacjeRegionalne przed rokiem zamieścił reportaż z odsłonięcia naprawionej figury Floriana. Niestety dzisiaj zamieścił informację, że wandale urwali figurze głowę. Jeden z Czytelników na ten temat:

 

Witaj. Portale od rana rozpisują się nad zniszczeniem figury św. Floriana. Za pieniądze podatników postawiono tam kamerę internetową aby chronić figurę i infrastrukturę. Ktoś ze spacerujących tam w miesiącu październiku napisał na Facebooku, że kamera tam zainstalowana jest oczywiście lecz obrócona jest na las….padła prośba do zarządzających tą kamerę aby coś z tym zrobili …oczywiście odpowiedzi brak tutaj link do tematu

https://m.facebook.com/groups/1330581533948667/permalink/1883643068642508/

Oczywiście w takim ustawieniu zarejestrowała kamera ale las. Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto i inwestycja nie spełniającą swojego przeznaczenia skutkowała brakiem nagrania sprawców zniszczenia Floriana. Niedbałość i bylejakość naszej władzy. Pozdrawiam serdecznie załączam zdjęcia

Prawdą jest, że burmistrz Lubawki zobowiązała się, że teren wokół Floriana i wiaty turystycznej zostanie objęty monitoringiem, ale żeby kamerę kierować na las zamiast na ten teren ochraniany to już duża przesada. Chociaż znając tą burmistrz można było się domyślić, że to nie zostanie dobrze wykonane, przecież wieżę widokową burmistrz także wybudowała w ten sposób, że można z niej na 3 strony podglądać okoliczne lasy zamiast ładnych widoków.