Bez kategorii

Dzisiaj w jeleniogórskim sądzie toczy się rozprawa przeciwko burmistrz Kocembie oskarżonej o mobbing.

Zeznania ma składać kilkunastu pracowników, którzy także sami doświadczyli przemocy psychicznej ze strony burmistrz pozostawiającej trwały ślad i głęboka traumę na zdrowiu. Wielu pracowników odeszło z pracy w urzędzie, aby nie być poddanym poniżaniu czy wręcz zmuszaniu do podejmowaniu decyzji na życzenie burmistrz, a nie będących w zgodzie z prawem.

Za rządów burmistrz Kocemby dziesiątki pracowników zmuszonych zostało do odejścia z urzędu nie zawsze w zgodzie z kodeksem pracy. Wielu urzędników nie chciało odpowiadać za decyzje, które podejmowała burmistrz, a odpowiedzialność za skutki zrzucano na urzędników, którzy tak naprawdę byli sekowani i musieli podpisywać się pod dokumentami, które nie były autorstwa tychże urzędników.

Jeżeli  mobbing zostanie potwierdzony na sali sądowej to burmistrz poniesie karę za to, ale czy to spowoduje, że gmina odżyje po jej odejściu ? Będzie ciężko, bowiem tak wysokie zadłużenie gminnego budżetu będzie ciągnęło się przez dziesięciolecia, bowiem niektóre kredyty będą spłacane nawet do 2032 roku. W urzędzie jest wiele wolnych miejsc, ale nikt nie chce przyjść do pracy gdy obecna burmistrz kieruje pracą tego urzędu. O czymś to świadczy.

Wkrótce więcej informacji.