Bez kategorii

Doszło do stosowania perfidnej propagandy sukcesu, za którą płacą mieszkańcy gminy Lubawka. To na koszt mieszkańców burmistrz chce przed jutrzejszą sesja absolutoryjną wmówić wszystkim, że okres jej rządów to jest jedno pasmo sukcesów.

Na stronie internetowej powiatowa.info zamieszczono artykuł pod tytułem : LUBAWKA NABIERA ROZMACHU!

Trzeba dodać, że ukazał się on jako tekst sponsorowany czyli opłacony przez zlecającego, a lubawski urząd na takie propagandowe teksty wydaje rocznie od 20 do ponad 30 tysięcy złotych, po to tylko, aby za publiczne pieniądze władza mogła tuszować swoje zaniechania i niedociągnięcia, a uwypuklały domniemane osiągnięcia.

Poniże ten tekst i liczne uwagi do niego ukazujące jak taki tekst może zakłamywać rzeczywistość.

„Burmistrz Ewa Kocemba: Lubawka jest moją pasją, gmina staje się coraz bardziej atrakcyjna dla turystów, a przede wszystkim dla mieszkańców. Malejące wsparcie rządowych środków nie ogranicza naszych wizji, mimo wszystko, dzięki naszej operatywności, nie przestajemy rozwijać się. Przyciągamy turystów, dbamy o naszych mieszkańców. Budowana S3 zdecydowanie ożywi przygraniczny teren.”

Jak można pisać o takich atrakcjach  skoro turystów w Lubawce trzeba ze świecą szukać, a i w Chełmsku Śląskim jest ich coraz mniej. Jeśli mowa o operatywności to trzeba dodać, że zamiast rozwoju jest głęboka stagnacja i kolejne dotacje otrzymywane na rozwój są zwracane bo burmistrz nie potrafi ich wykorzystać/ zwrócono dotacje na wodociągi w Jarkowicach i Miszkowicach, zwrócono dotacje na wodociąg w Chełmsku Śląskim, trzeba będzie oddać dotację na naśnieżanie stoku narciarskiego bo od 2 lat nie potrafią jej wykorzystać, a mija termin, mogą przepaść dotacje z  Polskiego Ładu na wodociągi, bo gmina nie ma pieniędzy na wkład własny, podobnie może się stać z dotacją na remont ulicy Kolonia w Chełmsku Śląskim/.

„Lubawka i ościenne sołectwa od lat są atrakcyjne: zielone, czyste, przyjazne, z wieloma zabytkami, skrywające tajemnice…”

 Jeśli chodzi o tajemnice to wielką tajemnica jest dlaczego burmistrz Kocemba zablokowała i nadal blokuje przystosowanie do zwiedzania kopalni uranu w Okrzeszynie, podziemnej fabryki pod Świętą Górą, remont kapliczek na tejże górze, uruchomienie naśnieżania stoku narciarskiego, dokończenie budowy małej skoczni, remontu basenu miejskiego, miejskiego kina itd. itp.

w ostatnich latach coraz częściej odwiedzane przez turystów. Spacerują, zostają na dłużej. Wielu znalazło tu swoje miejsce do mieszkania, odkrywania, realizowania pasji. Tu znajdują zatrudnienie, tworzą własne miejsca pracy. Lubawka kusi swoim klimatem i spokojem, przyciąga sąsiedztwem z Czechami.

O jakim zatrudnieniu mowa skoro z powodu braku rozwoju przemysłu w gminie setki mieszkańców dojeżdża do pracy w Czechach ?

„Wkrótce pojedziemy S3
Buldożery, dźwigi, ciężki drogowy sprzęt wbijają się w malowniczy krajobraz. Droga przecina pola, jednak ostatecznie nie burzy harmonii spokojnej okolicy. Jest jakby z boku…
– Dużą nadzieję pokładam w drodze ekspresowej S3, która wkrótce będzie już ukończona. Tempo prac, także w naszej gminie, jest imponujące.

Przypomnieć należy, że S3 już dawno byłoby zbudowane gdyby Tusk nie zabrał pieniędzy na budowę tego odcinka i dał je na ratowanie stołka dla niejakiej Gronkiewicz-Walc

 Aktualnie pracujemy nad uruchomieniem centrum logistycznego na przygranicznym terenie. Będą atrakcyjne miejsca pracy – dodaje burmistrz Lubawki, Ewa Kocemba.
Centrum logistyczne to także okno na świat. Centra, skąd rozprowadzane są towary, produkty, są lokalizowane przy ważnych arteriach komunikacyjnych, do których dołączy Lubawka. Powstają w takich miejscach nowoczesne powierzchnie magazynowe, platformy przeładunkowe, biura, systemy zaopatrzenia w paliwo i energię, punkty technicznej obsługi i napraw środków transportu, infrastruktura informatyczna. Tereny przyległe do S3 są atrakcyjne, dlatego wzdłuż dróg budowane są hotele, obiekty gastronomiczne.

To tzw. centrum logistyczne to jedna wielka ściema, urząd przyznał na piśmie, że nigdy nie było i nie ma pisemnego zobowiązania, że ktokolwiek i cokolwiek wybuduje. Dwukrotnie urządzono teatrzyk dla radnych, że jest jakikolwiek inwestor, a tak naprawdę chodziło tylko o zmianę zapisu w planie zagospodarowania przestrzennego aby właściciel gruntów dysponując gruntami o wartości 50 tysięcy za hektar, mógł je w przyszłości sprzedać za milion złotych od hektara. Ktoś się nieźle obłowił na 100 hektarach, a koszty zmian planu zagospodarowania poniosła gmina, czyli złożyli się na to mieszkańcy gminy.

 Wypocznij nad zalewem Bukówka
Każdy, kto był tu choć raz, jest zachwycony. Zbiornik wodny położony jest w cieniu gór, z dala od codziennego tempa. Doceniają to nie tylko turyści, ale i miejscowi. Lada moment będzie jeszcze bardziej atrakcyjnie. Tereny wokół zbiornika są sukcesywnie zagospodarowywane.
– To kolejna inwestycja, która rozwinie nasz region, podkreśli walory krajoznawczo-turystyczne, odkryje nasze urokliwe miejsca. Zdecydowanie ożyją wsie: Bukówka, Szczepanów, Miszkowice i Paprotki. Inwestycję realizujemy dzięki pomocy Iwony Krawczyk, byłej wicemarszałek województwa dolnośląskiego – podkreśla burmistrz Ewa Kocemba.

Przywołana Krawczyk jest powiatową szefową partii do której należy burmistrz, a więc …. nie urywa, a już dawno okazało się, że czego się ta Krawczyk nie dotknie to wszystko zamienia się w ….. Poniżej widzimy jak ta Krawczyk promowała się na budowie małej skoczni, wbiła łopatę i taki stan tej budowy pozostał do dziś, dodać należy, że także ona odpowiada za namówienie burmistrz do budowy potwora na skoczni, czyli tej słynnej lubawskiej wieży widokowej.

Nad urokliwym zbiornikiem powstają: plaże, mola, siłownie, wiaty biwakowe, ścieżki dydaktyczne, tablice informacyjne, punkty widokowe, parkingi i toalety. To wspólny, atrakcyjny polsko-czeski projekt, na który gmina Lubawka otrzymała unijne dofinansowanie. Wypoczniemy w lepszych warunkach już w zbliżającym się sezonie wakacyjnym.

Konia z rzędem temu, który wskaże nam gdzie są ukryte te plaże, mola, przystanie, wypożyczalnie sprzętu czy innych miejsc takich jakie znajdują się nad wodą koło innych zalewów.  Nadużyciem jest chwalenie się toaletami w których turyści od lat nie mogą załatwić swoich potrzeb bo są nieczynne od ich wybudowania. Przybywający widzą jedynie znaki zakazu wstępu bo to teren budowy i zakazu kąpieli za których złamanie można otrzymać mandat karny.

Na promocję zalewu w mediach wydano ponad 100 tysięcy złotych, a jak ktoś się skusi i przyjedzie to nie może skorzystać z zalewu bo tu niczego nie ma, żeby można było popływać.

Bezpieczeństwo: OSP oczkiem w głowie samorządu
Ochotnicza straż pożarna, stale doposażana w nowoczesny sprzęt, służy mieszkańcom nie tylko gminy Lubawka. Gmina, tylko w ostatnim czasie, zakupiła narzędzia hydrauliczne do ratownictwa drogowego, zmodernizowała remizy w Lubawce i Chełmsku Śląskim, dofinansowała zakup dwóch nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych.
– Zakupiony sprzęt ratowniczy pozwala na szybsze ratowanie życia i zdrowia poszkodowanych w katastrofach, wypadkach, pożarach, usuwanie skutków klęsk żywiołowych, podtopień oraz uwalnianie zwierząt z potrzasku – mówią strażacy ochotnicy.
Gmina Lubawka, nie mamy wątpliwości to atrakcyjne miejsce do mieszkania, inwestowania, a także do wypoczynku.

Czy to jest atrakcyjne miejsce do mieszkania ? Szczerze wątpię. Burmistrz przez 8 lat nie zbudowała ani jednego mieszkania, a istniejąca substancja szybciej ulega degradacji niż zdążą remontować.

Chwalenie się, że przyjeżdżają tu filmowcy nie jest zasługa tej burmistrz, bo filmowcy szukają taki zapadłych dziur zniszczonych przez zaniedbania bo nie muszą budować scenografii do starych filmów, gdy maja takie widoki za darmo w gminie Lubawka.

Doceniona przez filmowców. Chełmsko Śląskie było planem “Wizyty starszej pani”, w której obsadzie znaleźli się m.in.: Krystyna Janda, Jerzy Stuhr i Marian Opania. Przyciąga: Domami tkaczy czy zabytkowym kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Oprac. Mo-Ja Multimedia, 27 czerwca 2022 rok

 Niech każdy sam oceni czy przed jutrzejszym głosowaniem na sesji rady wotum zaufania i absolutorium dla tej burmistrz, taka jej  propaganda sukcesu opłacona z pieniędzy mieszkańców pomoże jej w przekonaniu radnych jakim wspaniałym burmistrzem zostali obdarzeni.

Nawet na dzień dziecka burmistrz nie popuściła, aby nie pokazać się przed kamerami telewizji, zresztą także opłacanej z pieniędzy podatników.