Bez kategorii

Dobiegają końca najdziwniejsze święta wielkanocne XXI wieku. Wiele narodów zostało zastraszone i zamknięte w swoich mieszkaniach, bez prawa do wyjścia choćby na spacer do lasu. Dziś ludzie nie boją się wielkich armii wyposażonych w broń pancerną, czy jądrową. Dziś, wrogiem jest niewidoczny, niezwykle mały koronawirus.

Tak pustych ulic nie widziano w Polsce nawet w czasach stanu wojennego. Mało kto odczuwał, że to są święta. Zabrakło tej całej tradycyjnej magii przedświątecznej, przygotowań i oczekiwania do spotkań w szerszym gronie rodzinnym, poobiednich rodzinnych spacerów, święcenia pokarmów i mszy wielkanocnej. Zamiast tego wszyscy zostali zamknięci w przysłowiowych czterech ścianach, jakby pozbawieni praw do wolności osobistych zagwarantowanych w Konstytucji.

Jednakże zdecydowana większość zdaje sobie sprawę, że jak na razie nie ma innego wyjścia jak starać się ograniczyć tą epidemię przez ograniczanie wzajemnych kontaktów, gdy nikt nie jest pewien kto jest nosicielem tego wirusa. Także dzisiaj w poniedziałek wielkanocny tradycyjny śmingus dyngus nie mógł się odbyć jak to działo się do tej pory.

Zamiast tłumów młodzieży na osiedlach polewających się wodą można było dzisiaj zobaczyć puste place i ulice.

Także i księża dotychczas zwalczający tzw. „grzybiarki” stojące przy leśnych parkingach, pozazdrościli tym paniom dochodów i sami zaczęli na tych parkingach ustawiać się tam i byli chętni do świadczenia „posługi” ? Czyżby i oni spodziewali się głębszych spadków dochodów ? No tak naród, gdy już się dowiedział, że sam może sobie poświęcić pokarmy świąteczne, może nie iść na mszę, bo to samo może osiągnięć gdy pomodli się w domu, to później może mu to wejść w krew i nie pójdzie więcej do kościoła.

Nie tylko kościół poniesie straty wizerunkowe i nie tylko, ale będą to  konsekwencje jego dotychczasowej polityki wobec rządzącej partii, która w piątek i sobotę pokazała jak bardzo gardzi narodem polskim i jak pokazuje, że ona może niewolić naród, a oni sami są ponad prawa, które ustanawiają nawet niezgodne z Konstytucją.

Internet szaleje w krytyce ekipy rządzącej Polską. Tymi działaniami stracili kilka milionów głosów, bowiem dotychczasowi sympatycy popierający ich przekonali się jacy oni są naprawdę.

Ta arogancja i buta jaką pokazali w piątek pisowscy  „władcy” udowodniła, że oni mają za nic polskie społeczeństwo, które kazali ścigać po ulicach tylko za to, że szli do sklepów, aptek czy na pocztę. Narodowi nie wolno zbliżyć się do siebie bliżej niż 2 metry, a tu proszę idą cała zgrają jak jakaś banda, której nie obowiązują  prawa, które sami wymyślili, aby naród zniewalać.

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie i zastanowić się dlaczego innym zabrania się wejścia na cmentarze, a Kaczyńskiego limuzyną podwieźli pod sam grób jego matki. A co z innymi matkami, które leżą na tysiącach cmentarzy, czy ich dzieci nie mają prawa położyć kwiatka na grobie i zapalić znicza ?

Święta się kończą i wszyscy zastanawiają się co przyniosą najbliższe tygodnie ? Nic dobrego, ludzie będą nadal umierać, bowiem ten rząd nie jest w stanie uczynić cokolwiek dobrego w kierunku ratowania mieszkańców  Polski przed koronawirusem. To jak postąpiono ze służbą zdrowia, gdy nawet im nie zapewniono zabezpieczenia przed zakażeniami to jest naprawdę powód, aby za miesiąc wymienić ten rząd na nowy premiera Gowina, co nie będzie słuchał prezesa, a wsłuchiwał się w głosy płynące od narodu.