Bez kategorii

Dłużej tego nie można ukrywać. W 2020 r. czeka nas w gminie Lubawka śmieciowy wstrząs. Ceny za wywóz śmieci pójdą w górę i to znacznie. Wszystko przez to, że burmistrz nie potrafi dopilnować właściwej segregacji śmieci w gminie. Jej zastępca moim zdaniem nadaje się jak najbardziej do segregacji śmieci, ale burmistrz broni go przed takimi działaniami. Dlaczego ?

Czyżby obecny zastępca burmistrza wiedział zbyt wiele o działaniach burmistrz Kocemby i to o takich, które być może mogły by zagrozić jej wolności osobistej ? Może dlatego gmina ponosi tak wysokie opłaty, aby to w lokalu zastępcy burmistrza były przyjmowane opłaty i wypłaty związane z działalnością urzędu, na czym gmina traci po kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie ?

A może ta osoba została zastępcą burmistrza po zaszantażowaniu burmistrz Kocemby ujawnieniem prawdy o niektórych gminnych inwestycjach ? Warto by było, aby dowiedzieć się, czy  prokuratura prowadząca dochodzenie w tej sprawie ujawniła jakie są ustalenia ?

Jednakże jakby nie patrzył, to ten zastępca burmistrza w mojej opinii nadaje się jak najbardziej do sprawdzania pojemników na śmieci, aby ustalić kto sortuje, a kto nie. Wtedy opłaty za brak sortowania zostaną dla takich podwyższone, przez co zbilansuje się gminny budżet śmieciowy.

Zgodnie z nowymi przepisami,  mieszkańcy nie będą już mogli oficjalnie zadeklarować, że nie segregują śmieci. Każdy ma to robić, a jeśli nie będzie, zostaną zastosowane tzw. opłaty sankcyjne (mogą wynieść od dwukrotności do czterokrotności opłaty podstawowej).

Nie ma wątpliwości – jeżeli nie zwolnimy ze stanowiska takiej osoby jaką jest zastępca burmistrza,  to nadal będziemy jako mieszkańcy  gminy płacić nie dość, że coraz więcej za śmieci w 2020 roku, to jeszcze płacić dziesiątki i setki  tysięcy złotych na jego pensję na którą moim zdaniem on nie zasługuje.

Czas zmienić nie tylko burmistrza, ale i zwolnic tego moim zdaniem nieudacznego zastępcę, który nie potrafi poradzić sobie nawet z problemem śmieci.

Drogi Czytelniku pamiętaj głosując w referendum za odwołaniem burmistrz Kocemby, automatycznie odwołujesz  ze stanowiska jej zastępcę.