Bez kategorii

Dlaczego wyborcy głosują na ludzi z inklinacjami do łamania prawa ? Media cały czas podają informacje o zatrzymaniach przez policję wójtów i burmistrzów, którzy dopuszczają się do łamania prawa. Na terenie naszego województwa jest wielu samorządowców, którzy zostali osadzeni w aresztach, wobec których prowadzone są dochodzenia i którzy zostali już skazani !!!!

W mijającym tygodniu opublikowano informację:

Wójt Walimia z zarzutami. Grozi mu 8 lat więzienia.

3 kwietnia 2019 roku w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy ogłoszono wójtowi gminy Walim – Adamowi H. postanowienie o przedstawieniu zarzutów. Urzędujący wójt usłyszał zarzuty: przekroczenia uprawnień, poświadczenia nieprawdy w dokumentach i niegospodarności. 

Adam H. jest podejrzany o to, że w okresie od grudnia 2015 roku do stycznia 2016 roku w związku z realizacją przez Gminę Walim inwestycji polegającej na budowie infrastruktury bezprzewodowego internetu przekroczył swoje uprawnienia wybierając wykonawcę bez przeprowadzenia procedury przetargowej, następnie poświadczał nieprawdę w dokumentacji dotyczącej odbioru prac wskazując niezgodnie z rzeczywistością, iż całość prac została wykonana.
Wedle prokuratury na podstawie potwierdzających nieprawdę dokumentów Wójt próbował rozliczyć otrzymaną na tę inwestycję dotację ze środków unijnych wysokości ponad 3,5 mln złotych. Po przeprowadzonej kontroli przez dysponenta środków i ujawnieniu nieprawdziwości, Gmina Walim została zobowiązana do zwrotu otrzymanej dotacji. Włodarz Walimia nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Wobec podejrzanego zastosowano wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 50 tysięcy złotych. Adamowi H. za zarzucany czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Oprócz Adama H. zarzuty poświadczania nieprawdy w dokumentacji, w tej sprawie, usłyszało dwóch innych uczestników procesu inwestycyjnego. Śledztwo trwa od 2017 roku.

Jest to kolejny samorządowiec, który myślał, że wszystko może i wszystko mu się upiecze. Widocznie zapomniał o starym przysłowiu, że: „oliwa zawsze na wierzch wypływa”.
Jak już wiemy, to także burmistrz Boguszowa ma postawione kilka zarzutów i oczekuje na rozprawę w areszcie.

Także w innych gminach jest wiele prowadzonych dochodzeń w sprawie różnych nadużyć dokonywanych przez wójtów i burmistrzów.

W mediach czytamy głośne tytuły:

Korupcja w gminie. Zarzuty korupcji dla wójta gminy Stare Bogaczowice i jego zastępcy

Wałbrzyska prokuratura postawiła zarzuty korupcji wójtowi gminy Stare Bogaczowice Mirosławowi L. oraz jego zastępcy Bogdanowi S. Zdaniem śledczych wójt miał m.in. przyjmować łapówki.

Prokuratorskie zarzuty dla wójta Rudnej

Wójt gminy Oława z zarzutami korupcyjnymi. Przyszła po niego policja

Korupcja i zadłużenie. Wójt, sekretarz i skarbnik z zarzutami

Wójt, sekretarz i skarbnik Bielic zatrzymani przez policję. W zadłużonej gminie miało dochodzić do przekraczania uprawnień i korupcji. Podejrzanym prokuratura przedstawiła już zarzuty.

Prokuratura złożyła do Sądu Rejonowego w Kaliszu wniosek o trzymiesięczny areszt dla wójta gminy Żelazków Sylwiusza J., podejrzanego o znęcanie się nad rodziną

Bogatynia: Policjanci CBŚP i KWP wspólnie z prokuratorami z Wrocławia wyjaśniają sprawę dotyczącą niegospodarności oraz przyjęcia korzyści majątkowych m.in. przez osoby wykonujące w minionych latach funkcje publiczne.

To tylko mały wycinek informacji o „dokonaniach” samorządowców, którzy obejmując urząd, myślą, że wszystko im wolno, zamiast postępować uczciwie i zgodnie z prawem to schodzą na złą drogę.

Ciekawe czy i my w Lubawce usłyszymy wkrótce, że i naszej burmistrz postawią w końcu zarzuty niegospodarności ?  Dochodzeń w tych sprawach toczy się kilka.

 

hk
06.04.19