Bez kategorii

Dlaczego radny Krzysztof Jawor na swoją interpelację w sprawie utworzenia „Kina za rogiem”, a skierowaną do burmistrz Kocemby, zamiast rzeczowej odpowiedzi od niej, otrzymuje jakąś wewnętrzną korespondencję pomiędzy burmistrz a ZGM ??? Dlaczego burmistrz zlekceważyła radnego i nie udzieliła jemu odpowiedzi na poruszony przez niego temat ???

Pan Krzysztof Jawor radny Lubawki jako pedagog szkolny ma dobre rozeznanie na temat potrzeb kulturalnych dzieci i ich rodziców. Gdy wkoło naszej gminy powstają małe kina zwane „Kino za rogiem” to w Lubawce władza nie potrafi wyremontować kina, które posiadamy i jest nieczynne od lat. Okazuje się w czasach internetu w którym można oglądać wiele filmów, to nadal jest potrzeba zbiorowego oglądania filmów w lokalnych kinach.

Dlatego też w imieniu mieszkańców, którzy łakną korzystania z kultury, złożył stosowną interpelację na temat utworzenia takiego kina w Lubawce. Oto treść tej interpelacji:

Ukazała się odpowiedź na tą interpelację, ale mało kto może zapoznać się z nią, ponieważ było tylko 40 wejść na stronie urzędu na tą odpowiedź, dlatego jest potrzeba opublikować ją na tej stronie, gdyż wtedy taką wiadomość czytają tysiące czytelników i można przez to dotrzeć do szerszego grona osób zainteresowanych takimi sprawami.

Oto odpowiedź, a właściwie brak odpowiedzi od adresatki interpelacji, bowiem dostarczono jedynie pismo z ZGM do burmistrza, a sama burmistrz zlekceważyła radnego i nie raczyła mu odpowiedzieć na złożoną interpelację.

Co możemy wywnioskować z tego pisma ?

Mamy porażającą informację, że ZGM potwierdza, że przez tyle lat pobiera swe wysokie pensje, nie wywiązując się ze swych obowiązków.

Odkrywcze się stało, że należy przeprowadzić remont tego kina. Remont dachu, elewacji, klatki schodowej i wreszcie samej widowni.

Od lat piszę, że były programy i są nadal, dofinansowujące wymianę pokrycia dachowego, które obecnie jest wykonane z azbestowego eternitu. Można było skorzystać z dofinansowania na ocieplenie tego budynku. Na remont widowni były dotacje z ministerstwa, a wyposażenie w aparaturę cyfrową dofinansowuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dlaczego więc, pomimo, że tyle już lat pisałem o tym, to nie ruszono nawet palcem w celu wyremontowania tego kina ?

Burmistrz nawet nie raczyła odpowiedzieć na pomysł radnego, aby dobudować niewielką salkę kinową z tyłu domu kultury.

Myślę, że takie lekceważenie radnego będzie skutkowało tym, że na najbliższej sesji burmistrz będzie musiała z mównicy odpowiedzieć na propozycje radnego w sprawie utworzenia tego kina.

Miliony złotych przetracone, wpędzili gminę w dziesiątki milionów długu, a nawet remontu kina niemoty nie potrafią wykonać.

 

hk
18.06.19