Bez kategorii

Dlaczego jednym zależy na tym, aby młodzież miała zimowe zajęcia sportowe, a inni choć mają za to płacone, to nic dobrego w tym kierunku nie czynią ?

Pod sam koniec ubiegłego roku ministerstwo sportu ogłosiło listy podmiotów, którym przyznano dofinansowania na organizację zajęć sportów zimowych w roku 2019. Na liście klubów sportowych działających w formie stowarzyszenia na 5 miejscu znalazłem Międzyszkolny Uczniowski Klub Narciarski „Pod Stróżą” z Miszkowic.

Działacze tego klubu są bardzo operatywni i usiłują ściągać dofinansowania na rozwój sportów zimowych z różnych źródeł i jak widać poniżej w tej tabeli, czynią to skutecznie. Wielkie brawa dla nich za to.

Co by nie mówił, co by nie pisał, to w naszej gminie mamy wielki atut w postaci tras biegowych do uprawiania biegów narciarskich, które leżą dość wysoko w górach, przez co jest tu dużo śniegu, no i długo zalega na tych trasach. Od stadionu w Opawie są wytyczone trasy do biegów narciarskich, które przygotowują działacze klubu mając do dyspozycji swój ratrak, który nie dość, że przygotuje trasy biegowe, ale i odśnieży miejsca parkingowe dla samochodów, którymi przyjeżdżają tu nie tylko sportowcy, ale i amatorzy żądni uprawiania tej formy narciarstwa.

Ministerstwo sportu opublikowało także listę samorządów, które wystąpiły o takie samo dofinansowanie, jak występowały kluby. Jednakże na próżno szukać na tej liście Gminy Lubawka, po prostu chyba ktoś zapomniał złożyć wniosku. Widać takiego mamy burmistrza i urzędników, którzy choć są sowicie opłacani, to nie potrafią nawet złożyć prostego wniosku. To chyba dlatego jesteśmy jedną z najbiedniejszych gmin w Polsce.

Chociaż patrząc na to z drugiej strony, to możemy się cieszyć, że trasami biegowymi w Opawie zajmują się działacze tamtejszego klubu sportowego, bo w przeciwnym razie, gdyby zajęła się tym burmistrz Kocemba, to mogło by się to zakończyć tak samo jak jest ze stadionem, skocznią, stokiem czy basenem.

Ale dotacje na organizację zajęć w sportach zimowych to nie jest jedyne zadanie na które można było składać wnioski o dotację.

Jest jeszcze zadanie nr 2 – zajęcia sportowe dla uczniów organizowane w ramach  Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Oraz zadanie zadanie nr 3 – zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

Lista beneficjentów ukaże się po 20 stycznia tego roku, poinformuję czytelników, czy Gmina Lubawka złożyła choć na te zadania wnioski i w jakiej wysokości otrzymaliśmy dotację.

 

hk
02.01.19