Bez kategorii

Dlaczego inni mogą, a u nas w gminie Lubawka przez lata nic się nie buduje ?

Na portalu lwowecki .info pochwalono się, że:

Gryfów Śląski: 20 nowych mieszkań socjalnych

5 listopada 2019 09:45

Jeszcze nowe, pachnące świeżością, bez mebli i bez lokatorów, ale już za kilka dni zostaną zasiedlone przez 18 rodzin. Mowa o nowych mieszkaniach socjalnych, które powstały w wyniku przeprowadzonego przez władze Gminy Gryfów Śląski remontu budynku w Uboczu.

Obiekt jest już gotowy, jest po odbiorach, jest już pozwolenie na użytkowanie. – mówi z dumą burmistrz Olgierd Poniźnik, który dodaje, iż odbyło się już losowanie mieszkań. Klucze do osiemnastu lokali trafiły w ręce szczęśliwych mieszkańców. Dwa lokale Gmina zostawiła w rezerwie na wypadki losowe.
– Mieszkania są wyposażone w dobrym standardzie. Każde z mieszkań posiada łazienkę, w której jest prysznic zabudowany, jest umywalka, jest bojler i toaleta. W kuchni jest kuchenka elektryczna, zlewozmywak i możliwość podłączenia już od razu pralki. Są też zainstalowane punkty świetlne – tłumaczy burmistrz Gryfowa Śląskiego i dodaje – Większość tych ludzi, którzy dostali te mieszkania przyszło podziękować, bo się nie spodziewali, że będą one w takim wysokim standardzie.

Mieszkania powstały w nieużywanym od wielu lat obiekcie przy biurowcu w Uboczu. Mieszkańcy do dyspozycji mają także parking. Za jedną z wad tych mieszkań może być uznawane ogrzewanie elektryczne, jakie w nich jest zamontowane. Burmistrz Poniźnik przyznaje, iż dla niektórych rodzin utrzymanie takiego mieszkania może rodzić zbyt duże koszty, dlatego z przyszłymi lokatorami jeszcze przed podpisaniem umów zostały przeprowadzone rozmowy. Mieszkańcy zapewniali, że nie będą mieli z tym problemu.

Cała inwestycja pochłonęła dwa miliony złotych a Gmina uzyskała na to zadanie 45% dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego.

……………………………………………………………………………

Jak widzimy za 20 mieszkań zapłacono 2 miliony złotych, a z tego 45% otrzymali na ten cel dotację.

Czy naszemu burmistrzowi Lubawki nie jest wstyd, że marnuje pieniądze na różne niepotrzebne cele, a nie dba o nowe mieszkania ?

Wstyd, wielki wstyd. Uwolnijmy w referendum tą burmistrz od bezmyślności to i u nas będą mieszkania.