Bez kategorii

Dlaczego burmistrz zatrudniła jako swego zastępcy takiego kłamliwego i niekompetentnego Antoniewskiego z tak wysokim wynagrodzeniem ? Moim zdaniem on nie nadaje się nawet paść barany, a nie pracować w urzędzie w dodatku z którego wyłudził tyle pieniędzy i nie chce oddać.

Ukazała się odpowiedź na zapytanie radnego w sprawie zniszczonego odcinka drogi w Błażejowie pod którą przebiega przepust wodny strumienia płynącego przez tą miejscowość. Odpowiedzi udzielił, a właściwie nakłamał,  sam zastępca burmistrza niejaki Antoniewski.

Punkt 2 tej odpowiedzi dotyczy tego przepustu, który jak widać nie wyedukowany zastępca burmistrza nazywa mostem. I dalej następuje stek kłamstw. Byłem na miejscu i rozmawiałem z mieszkańcami to wiem z pierwszej ręki jak było.

Kłamstwem jest, że urząd zabezpieczył drogę w dniu zgłoszenia, bo to mieszkaniec Błażejowa zagrodził swoją taśmą tą drogę nim jeszcze zdołał się skontaktować z urzędem. Kłamstwem jest, że wizja w terenie była następnego dnia po zgłoszeniu faktu uszkodzenia tej drogi, gdyż to  starostwo zareagowało tak szybko, że swój odcinek bardziej zniszczony naprawiło w następnym dniu po zgłoszeniu.

Wreszcie sprawa najważniejsza, urzędniczka z ratusza bez wykształcenia w dziedzinie budownictwa, a już szczególnie drogowego, nie znająca się na takich sprawach przybywa na miejsce zniszczonego odcinka drogi z przydzielonym jej wykonawcą robót drogowych, który bez żadnego konkursu ofert sam sobie wycenia ile ma na tym zarobić.

Podstawiony wykonawca żąda dla siebie prawie 40 tysięcy złotych, a jak twierdza specjaliści tą pracę można wykonać za około 10 tysięcy złotych. Dlaczego nie weszli do strumienia i nie zobaczyli, że kręgi betonowe są całe, one zostały tylko podmyte i wystarczy je odkopać ułożyć na nowo, ale już w linii strumienia(obecnie idą ukośnie i to mogło być powodem wymycia ziemi spod nich), zasypać, uszczelnić przyczółki i zamówić położenie 10 m2 asfaltu.

Starostwo na swoim odcinku zrobiło to błyskawicznie w jeden dzień, a gminny odcinek ?  Już mija prawie dwa miesiące i nic nie zrobiono. Ale może burmistrz zechce dać swojemu koledze zarobić z 20 tysięcy i zamówi u niego projekt naprawy tego przepustu ?

Wnioski ?

Czas zakończyć trwonienie gminnych funduszy na takie naciągane remonty.

Gmina nie musi mieć zastępcy burmistrza i to w dodatku takiego jaki jest, ale inżyniera budowlanego z uprawnieniami potrzebujemy natychmiast. Korzystniej dla gminy byłoby zwolnić obecnego zastępcę burmistrza, a zatrudnić za te pieniądze inżyniera budowlanego, który sam oceni zakres prac, zrobi kosztorys inwestorski i dopilnuje żeby prace były wykonywane sumiennie, a nie jak było ze stadionem, skocznią, ścieżką rowerowa i szeregiem innych inwestycji-bubli.