Bez kategorii

Dla każdego coś miłego ? W przyszły czwartek jest sesja i to na tej sesji burmistrz otrzyma kilkutysięczną podwyżkę pensji, radni otrzymają podwyżkę wysokości diet. Ale i nie zapomniano o mieszkańcach, ci także otrzymają podwyżki, na początek podwyżkę opłat za śmieci i podwyżkę podatków lokalnych.

Oczywiście ta sesja odbędzie się w trybie zdalnym, aby zablokować przyjście na obrady mieszkańców, którzy mogli by wylać swoją gorycz za źle zarządzaną gminę. Przewodniczący rady dogadany z burmistrz nie dopuszcza do tego żeby sesje były otwarte tłumacząc to panująca epidemią, choć w domu kultury odbywają się imprezy na 100 czy na 150 osób to co by szkodziło zorganizowanie tam sesji dla 15 radnych i drugie tyle gości ? Przecież prawie wszędzie sesje odbywają się normalnie z zachowaniem dystansu i maseczek, tylko w Lubawce radni z komitetu razem( przy korycie burmistrza ? ) nie chcą dopuścić do otwartości obrad, żeby mieszkańcy nie zobaczyli jaki teatr oni odstawiają.

Aż wstyd o tym mówić, że trójka radnych ( Głód, Ołdak i Stawarz-Lubiak ) wespół z radnymi od burmistrz Kocemby blokują poddaniu pod głosowanie uchwały o referendum w sprawie odwołania burmistrz w związku z kilkukrotnym nie udzieleniem jej wotum zaufania i absolutorium, a tym samym przykładają rękę do dalszego upadku i zadłużenia Lubawki ponad miarę.

W nadchodzący czwartek zostanie odegrany kolejny teatr w którym przewodniczący rady ponownie pokaże swoja łaskawość i opłatę za śmieci ustali na przykład na 29 złotych od osoby wobec żądanych przez burmistrz 30 złotych. Takie sceny pamiętamy z poprzedniej akcji podnoszenia tych opłat na obecny poziom.

Czeka nas więc czwartkowy dzień cudów, gdy każdy mieszkanie gminy Lubawka otrzyma swoją podwyżkę.

A że to nie spodoba się mieszkańcom to sprawa wtórna, wszak zaspokojenie apetytów burmistrz i radnych jest sprawą nadrzędną. Będąc 20 gminą od końca na liście najbiedniejszych gmin w Polsce Lubawka zawalczy, aby przesunąć się choćby na miejsce 10 od końca.