Bez kategorii

Diabelski wątek w Lubawce, gdzie trwa sesja budżetowa rady miejskiej. Coraz więcej wątpliwości mają radni w stosunku do przygotowanego projektu tego budżetu. Na udział w sesji zdecydowało się tylko 10 radnych, ale żądają wyjaśnień na wielomilionowe pozycje pod którymi ukryto tak zwane zakupy usług pozostałych, gdyż nie jest określony cel na jaki mają one przeznaczenie . Sama burmistrz, aby nie odpowiadać radnym postanowiła nie brać udziału w tej sesji. Dobre sobie , burmistrz składa projekt budżetu i nie stawia się przed radnymi. Czyżby lekceważyła ich, czy może wie, że i tak uchwalą oni wszystko co ona chce ?

Życzenia świąteczne po Przewodniczącym Rady Miejskiej złożył także zastępca burmistrza, ale były one niecodzienne. Oświadczył, że na święta gasną spory, ale trzeba uważać  bo, diabeł potrafi być uroczy i kuszący. Wiceburmistrz życzył sobie i radnym, żeby diabeł nie miał do nas dostępu. To chyba pierwszy przypadek, albo jakieś nawiedzenie, że znalazł się taki co wierzy w diabły, a może i sam go widział ?

A może diabły siedzą w ratuszu, bo kiedyś roznosili alkohol po parku watra i co niektórzy ciężko ten alkohol odchorowali.

Dzisiaj zastępca burmistrz na sesji rozdawał opłatki. Czyżby mu się role pomylili czy może jest też ministrantem. Czy ktoś odważy się zjeść opłatek otrzymany od zastępcy burmistrza z obawy żeby nie skończyć jak ci po wódce burmistrzówce rozdawanej przez burmistrz wraz z jej zastępcą ?