Bez kategorii

Czy zastępca burmistrza Lubawki Sławomir Antoniewski pobije rekord szybkości trafienia przed oblicze prokuratora ??? Do dziś rekord należy do burmistrza Boguszowa-Gorc, który trafił do aresztu po 40 dniach urzędowania ! A zastępca Antoniewski po 17 dniach od powołania już ma na karku w prokuraturze dwa zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa !!!

Jak większości wiadomo, to ten zastępca był radnym poprzedniej kadencji i mocno wspierał i doradzał burmistrz Kocembie w jej nietrafionych inwestycjach. Wiele razy atakował innych radnych, którzy wskazywali na liczne błędy w zarządzaniu gminą Lubawka. Moim zdaniem jest w dużym stopniu winien wielu nietrafionych inwestycji, szczególnie gdy blokował wyjaśnienia wadliwe przeprowadzonego remontu stadionu.

Wielu powtarza, że musi dużo wiedzieć o różnych nieprawidłowościach popełnionych przez burmistrz Kocembę, gdyż powołanie jego na zastępcę było dla burmistrz Kocemby niezbyt chlubnym działaniem, choćby z uwagi na to, że sama wie, iż on wyłudził kilkadziesiąt tysięcy z budżetu gminnego.

Czy ten duet burmistrz-zastępca zdąży jeszcze namieszać w naszej gminie ? Na Dolnym Śląsku prokuratury prowadzą wiele dochodzeń w sprawie nadużyć  i przestępstw dokonywanych przez samorządowców.

 

Jacek C. – burmistrz Boguszowa-Gorc podejrzany o przyjęcie łapówki, został tymczasowo aresztowany. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora w tej sprawie.

Stare Bogaczowice: Akt oskarżenia przeciwko wójtowi i jego zastępcy

Wójt Walimia usłyszał zarzuty w prokuraturze w Świdnicy.

Wójt gminy Zębowice oskarżony o przekroczenie uprawnień

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w przetargach organizowanych przez władze Bielawy.

Były burmistrz Brzegu Dolnego Stanisław J. skazany na grzywnę za poświadczanie nieprawdy w dokumentach i przekroczenie uprawnień.

Były burmistrz Karpacza oskarżony.

Burmistrz Kątów Wrocławskich z zarzutami złożenia
fałszywego oświadczenia majątkowego. Będą nowe wybory?

 

Jak widzimy z powyższych tytułów pochodzących z artykułów, które ukazały się w mediach, to mamy przedstawione tu tylko kilka takich przypadków z wielu, które dotyczą tylko Dolnego Śląska, a w kraju jest tego multum. Wyborcy głosując na takich ludzi myślą, że spełnią oni obietnice złożone w kampanii wyborczej, a ci wybrani, patrzą tylko jak tu obsadzić na stanowiskach rodzinkę i znajomych i nachapać się pieniędzy, nawet takich, które pochodzą z przestępstwa.

Będziemy na bieżąco informować jak toczą się poszczególne śledztwa zastępcy Antoniewskiego.

Tym bardziej, że już na dniach wpłynie do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przez burmistrz Kocembę przestępstwa polegającego na składaniu fałszywych zeznań, a z tego już się nie uda jej wywinąć, ponieważ zgromadzone dokumenty świadczą, że burmistrz Kocemba świadomie fałszywie zeznawała, aby swymi zeznaniami doprowadzić do skazania osoby niewinnej.

Czy mamy ładny team w ratuszu ?

 

hk
17.07.19