Bez kategorii

Czy wzorem zastępcy burmistrza Antoniewskiego, który oszukał i wyłudził pieniądze z gminnego budżetu mamy następnego oszusta ? Ze zgromadzonych dokumentów wynika, że dyrektor domu kultury w Lubawce także wyłudził nienależne mu pieniądze !

Sprawa wyłudzania przez niektórych radnych podwójnego wynagrodzenia nie jest normą, ale trafiają się cwaniaki, którzy myślą, że uda im się wyłudzić jak najwięcej nienależnych im pieniędzy.

Także po sprawdzeniu dokumentów dotyczących dyrektora Domu Kultury w Lubawce okazało się, że Pan dyrektor zamiast pracować w domu kultury w Lubawce,  to w tym czasie jeździ do Kamiennej Góry popracować  jako radny Rady Miasta Kamienna Góra, a  jeździ tam w czasie godzin pracy obowiązujących go w domu kultury i bierze pieniądze z dwóch źródeł za te same godziny.

Sprawdzony został cały okres takich praktyk od listopada 2018 roku i okazało się, że z pensji dyrektora nie odliczono ani złotówki za to, że dyrektor nie pracował dla gminy Lubawka, tylko dla Kamiennej Góry za co tam pobierał pieniądze.

Weźmy tylko jeden z takich miesięcy, a więc maj 2019 roku w którym odbyły się dwie sesje( 14 i 29 maja) rady miejskiej w Kamiennej Górze i posiedzenia komisji rady w których ten radny pracuje.

Jak widać na liście obecności  Pan dyrektor poświadczył nieprawdę, że przepracował całe dnie w swoim miejscu pracy, gdy tymczasem urywał się z pracy, żeby dorobić sobie jako radny i z tego tytułu osiągnąć kolejne korzyści finansowe. A powinien był odnotować, że na taki wyjazd bierze urlop czy to wypoczynkowy, czy okolicznościowy bezpłatny. Gmina Lubawka została oszukana i poniosła konkretne straty finansowe.

Oczywiście na liście płac także nie odnotowano faktu, że dyrektor opuszczał pracę i z tego tytułu nie potrącono mu ani jednej złotówki.

Wobec takich faktów, zobowiązujących mnie w myśl art. 304 Kpk do zawiadomienia o możliwym przestępstwie organów ścigania, powziąłem decyzję o podzieleniu się moimi informacjami z prokuraturą, którą powiadomiłem o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektora Sławomira Sławińskiego i wyłudzeniu z  gminy Lubawka dużej kwoty pieniędzy pochodzących z naszych podatków.

 

Z lektury zapadłych wyroków w takich sprawach, wynika, że nawet prezesi dużych jednostek odpowiadają karnie za takie wyłudzenia, które są po prostu zwykłym oszustwem. Zobaczymy, czy dyrektorowi opłaci się takie naciąganie budżetu gminnego na wypłacanie nienależnych jemu pieniędzy.

W kolejce na następne zawiadomienia prokuratury, za takie same oszustwa czeka już kolejna trójka radnych skupiona wokół burmistrz Kocemby.

Jedno może zastanawiać, czy oni nie mogą iść uczciwie, prostą droga, a nie tylko patrzeć jak robi ich guru i powtarzać podobne przekręty.

Ryba psuje się od głowy. Burmistrz Kocemba jadąc z zastępczynią Kończak  na pogrzeb mamy swojej koleżanki za Lubań też wystawiły delegację i dodatkowo pobrały pieniądze za użycie samochodu prywatnego do celów służbowych, choć to była prywata  w czasie godzin pracy, to nawet sobie nie wzięły na ten czas urlopu. My jako mieszkańcy zapłaciliśmy im za to, że dajemy się „czesać”  jak barany i tak oni traktują wszystkich. Czy podlegli pracownicy też mogą tak postępować jak burmistrz Kocemba i jej wybrańcy ?

Czy niedługo, oprócz wyboru nowego burmistrza będziemy wybierać kilku nowych radnych ?