Bez kategorii

Czy wydanie ponad pół miliona złotych na wiatę biesiadną bez ścian nad zalewem bukówka jest zasadne ? „Litościwa burmistrz” odpuściła trawę na dachu jej wiaty, bo z trawą miała kosztować ponad 700 tysięcy złotych. Tymczasem okazuje się takie drewniane konstrukcje są o wiele tańsze niż wmawia nam to burmistrz !!!! Oto wczoraj pojawiła się w mediach poniższa oferta:

(Fot: Zodan)

 

Drewniane domy, które powstają z bali, kojarzą się przede wszystkim z górskimi miasteczkami. Ich producenci zapewnią jednak, że moda na takie budynki opanowała już cały kraju. Co przyciąga klientów? – Nie chodzi o ceny czy o ekologię – słyszymy.

Firma działa już ćwierć wieku, ale takiego popytu na drewniane domy z bali jeszcze nie obserwowała. Jak mówią nam jej założyciele, głównie zamawiają je osoby prywatne – a nie przedsiębiorcy, którzy chcą z nich zrobić hotele czy restauracje.

– Ludzie chcą tam mieszkać – i to cały rok – przekonują pracownicy firmy Skibiński. Co ciekawe, popyt na drewniane domy nie ogranicza się do poszczególnych regionów kraju. – To mit, że taki domek musi stać w górach. Teraz powstają i na Mazowszu, i na Pomorzu, i na Śląsku – słyszymy w branży. – Stereotypy, że są to wyłącznie domy góralskie są po prostu nieprawdziwe – mówi Zbigniew Nowak z firmy Sielanka.

Atutem domu z bali może być cena. Zwykle wykonanie 90-metrowego domu to koszt około 130 tysięcy złotych. W ofertach firm można jednak bez trudu znaleźć 320-metrowe drewniane wille za ok. 250 tys. zł.

Tymczasem tradycyjne domy kosztują zwykle znacznie więcej. Drewniane domy powstają też znacznie szybciej – czasem nawet w miesiąc, choć nieraz trzeba czekać trzy razy dłużej.

……………………………………………………………………………………….

Czyli jak widzimy za cenę tej szopy biesiadnej gmina miała by 3 takie domy i jeszcze 100 tysięcy by zostało, lub byłyby 2 drewniane wille o powierzchni 320 metrów kwadratowych każda. Czy ktoś zapanuje nad tym szaleństwem wydawania przez burmistrz Kocembę pieniędzy z gminnego budżetu ?

Poniżej mamy ofertę dużej altany:

Altana Duża Orion 10×6

19 900,00 zł· W magazynie.

Altanę Orion o wymiarach 10 x 6m, wykonaną z suszonego drewna sosnowego. Surowiec został poddany dwukrotnej impregnacji Drewnochronem, aby zabezpieczyć go przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych (kolor preparatu do wyboru). Dach altany Orion wykonany jest z desek boazeryjnych i pokryty gontem bitumicznym (kolor i kształt do wyboru). Altana postawiona jest na słupach o wymiarze 12 cm x 12 cm, co daje jej gwarancję stabilności. Altana posiada dwa wejścia (oferujemy możliwość konfiguracji wskazanych przez Klienta wejść). Cała konstrukcja może zostać wykonana pod wskazany przez zamawiającego wymiar. Altana stanowi wspaniałe uzupełnienie ogrodu, miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi, a także skuteczną ochronę przed słońcem i deszczem.

………………………………………………………………………………………………………………

 Pomyśleć, że za jedną wiatę biesiadną pomysłu burmistrz Kocemby można było rozstawić wokół zalewu 25 takich altan, każda o powierzchni 60m2.

Czy trzeba coś dopowiadać ? Gdzie rachunek ekonomiczny zamiast chorej i drogiej gigantomanii ?